z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na  rodzinne spotkania z zabawami plastycznymi w formie online. Adresowane są zarówno do dzieci, jak i ich opiekunów. Mamy przekonanie, ze zwłaszcza w tym nietypowym czasie, dzieci w wieku przedszkolnym poczują radość mogąc pobyć w grupie podczas wspólnych zabaw plastycznych. Wspólny proces twórczy, zarówno na poziomie koncepcyjnym, jak i manualnym, to także doskonała forma poznania się i zbliżenia dzieci i opiekunów. Zapraszamy!

POMYSŁY NA BUTELKĘ. Będziemy wymyślać i realizować nowe zastosowania dla plastikowej butelki. Zanim wyrzucimy ją do odpowiedniego pojemnika, spróbujemy spojrzeć na nią kreatywnym okiem. Powstaną twory z pogranicza sztuki użytkowej i czysto zdobniczej. Będzie także kilka pomysłów do wykorzystania po zajęciach.

Zapisując się na zajęcia przygotujcie: plastikowe butelki (różnorakie), sznurek – ok 50 cm., tasiemki, wełenki, kawałki tkanin, mazaki pernamentne (markery nieścieralne), kawałki gazet, katalogów, papier kolorowy, taśmę klejącą, nożyczki, białe kartki, patyki. Jeśli się uda, to jajeczko żółte z jajka niespodzianki.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagog. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, a od niedawna także ze swoją córeczką.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Termin: 04.05 (poniedziałek), godz. 16.00 – 16.45

Miejsce: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: dzieci 3-5 lat i ich opiekunowie.

Warsztaty są częścią projektu „Zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci z Odolan i okolicy” realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020

  • 4 maja 2020
    16:00 - 16:45
Skip to content