z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowało Cię nasze spotkanie. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Jedzenie u dzieci to częsty temat rodzicielskich rozterek i wątpliwości. Ważny już od pierwszych chwil życia dziecka. Zastanawiamy się, czy nasze dziecko się najada, czy odpowiednio przybiera na wadze i sprawdzamy, czy nie jest głodne, kiedy płacze. Często jest to również pierwszy temat, którym się zamartwiamy, a obawy dotyczące tego obszaru niejednokrotnie towarzyszą nam aż do dorosłości naszego dziecka.

Rodzice odpowiadają za właściwe odżywianie swoich dzieci. Często skupiają na tym całą swą miłość i troskę, zapominając, że zdrowe posiłki to jeszcze nie wszystko. Równie ważne są bliskość, ciepło i bezpieczeństwo, które dzieci otrzymują razem z jedzeniem, oraz dobra atmosfera przy stole.

  • Czy zdarza ci się zmuszać dziecko do jedzenia?
  • Niepokoisz się, jeśli nie je mięsa lub warzyw?
  • Często zwracasz mu uwagę przy stole?
  • Czy kuchnia jest źródłem pozytywnej energii w twoim domu?
  • Jak dbasz o dobrą atmosferę podczas posiłków?

To ważne pytania. Jeśli zadajesz je sobie czasem, zapraszamy na szkolenie, które pomoże ci przyjrzeć się twoim wątpliwościom i poszukać konstruktywnych dla twojej rodziny rozwiązań, tak, aby wspólne posiłki wzmacniały wasze relacje.


Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Data spotkania: poniedziałek, 13 listopada

Godzina spotkania: 18.00-20.15

Forma: wykład z elementami warsztatu

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.


Spotkanie poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, od 2015 roku certyfikowana trenerka „Family Lab” – stowarzyszenia założonego przez Jespera Juula, absolwentka szkoły prowadzących grupy wsparcia dla rodziców przy Fundacji „Sto pociech”. Uczestniczka pięcioletniego kursu psychoterapii pod kierunkiem naukowym prof. dr hab. med.Bogdan de Barbaro, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, absolwentka Szkoły Warsztatu i Treningu Psychologicznego Intra. Współzałożycielka Wolnej Szkoły Razem. Na co dzień prowadzi terapię indywidualną oraz konsultacje rodzicielskie w zespole Pracowni Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty. Pomaga dorosłym dogadać się z dziećmi i ze sobą. Prywatnie mama trojga nastolatków.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do wtorku, 7 listopada.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 13 listopada 2023
    18:00 - 20:15
Skip to content