z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Towarzyszenie rodzeństwu może być wyzwaniem. Obserwowanie konfliktów rodzi pytania czy i jak reagować. Bycie świadkiem zazdrości o rodzica, pytania w stylu „kogo bardziej kochasz?” – nie dają spokoju. Porównywanie się kto lepszy, mądrzejszy, piękniejszy, bardziej nasz – znane każdemu rodzicowi. Zauważanie braku relacji, bądź wzajemnej agresji w rodzeństwie może budzić niepokój lub/i smutek.

Czy jako rodzice mamy wpływ na to jak nasze dzieci są razem?

Nasz cykl spotkań warsztatowych ma pomóc tworzyć w rodzinie taki świat, w którym:

  • będziemy wiedzieli jak wspierać dzieci we współpracy, widzeniu siebie i innych
  • będziemy budowali poczucie przynależności a nie dopasowywania się, aby budować fundament zaufania do siebie i świata
  • będziemy wspierali odwagę do pokazywania siebie światu w sposób nie raniący innych
  • będziemy budowali poczucie własnej wartości naszych dzieci doceniając ich unikalność i wyjątkowość a nie porównanie.

Podczas warsztatów bazuje na wiedzy Adele Faber, Elaine Mazlish, Brené Brown, Marshalla Rosenberga.

Zapraszamy rodziców, którzy mają przynajmniej dwójkę dzieci oraz brali udział w cyklu spotkań „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły.”

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej (start zapisów 4.09, godz. 20:00). Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Na spotkania zapraszamy rodziców – mieszkańców Warszawy, którzy gotowi są wziąć udział w całym cyklu 10 spotkań. Na warsztaty zapraszamy bez dzieci.


Czas:
wtorki, 17:30-19:45, 10, 17, 24.09, 1, 8, 15, 22, 29.10, 5 i 12.11, prosimy o zapisy wyłącznie osoby, które brały udział w warsztatach „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” oraz mogą wziąć udział w całym cyklu składającym się z 10 spotkań.

Miejsce: Przedszkole nr 146, ul. Sandomierska 2

Dla kogo: rodzice

Warsztaty są częścią projektu „Przestrzeń dla rodziny – warsztaty, zajęcia, spacery i gra miejska”, realizowanego w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2019.

Zapisy na zajęcia ruszają 4.09, godz. 20:00.

Miejsce:   Przedszkole nr 146

Adres:
Sandomierska 2, Warszawa, 02-567, Polska

  • 10 września 2019
    17:30 - 19:45
Skip to content