z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   Klub Sąsiedzki

Adres:
Młynarska 35a, Warszawa

Siedzę na placu zabaw. Syn bawi się pięknie w piaskownicy. Ja mam upragnioną chwilę dla siebie. Nagle słyszę płacz i krzyk. Widzę jak mój syn wyrywa łopatkę z ręki małej dziewczynki. Podchodzę, tłumaczę, proszę o oddanie, a on uparcie bawi się zdobytą zabawką. Dostrzegam kątem oka spojrzenia mam, słyszę pomruki. Czuję się jak na najważniejszym teście z macierzyństwa. Zdam?

Jedyne rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to wyrwać mu z ręki zabawkę, zabrać go i uciec. I poszukać nowego placu zabaw….

Brene Brown w swoich badaniach dotyczących wstydu, odwagi i wrażliwości wymienia wstyd związany z rodzicielstwie w pierwszej trójce najbardziej zawstydzających sytuacji. Poza tym wymienia: wygląd, status społeczny i finansowy, bycie słabym u mężczyzn i bycie silną u kobiet.

Będąc rodzicem jesteśmy narażeni na zawstydzanie niemalże codziennie. Co czujesz kiedy odbierasz dziecko z przedszkola, albo siedzisz na wywiadówce i słyszysz musimy porozmawiać o zachowaniu córki/syna…

Wstyd?

Zapraszam na cykl 3 spotkań, podczas których rozbroimy wstyd rodzicielski i mam nadzieje inne nasze wstydy też. Spotkanie pierwsze będzie dotyczyło tego czym wstyd jest, jak objawia się w naszym życiu i co powoduje. Na spotkaniu drugim poznamy nasze strategie na radzenie sobie ze wstydem i zastanowimy się nad tym co możemy robić, aby sobie z nim radzić. Trzecie spotkanie poświęcimy praktycznym umiejętnościom budującym nasze poczucie własnej wartości i odwagę do rodzicielstwa niedoskonałego ale wystarczającego i realizowanego pełnym sercem.

Kiedy: 9, 16 października (poniedziałek), w godzinach od 17.30 do 19.45
Gdzie: Wolskie Centrum Kultury, Klub Sąsiedzki przy ul. Młynarskiej 35a
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani mieszkańcy Woli. Na spotkanie zapraszamy bez dzieci.

Warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu.

Warsztat poprowadzi Joanna Szeluga – psycholog. Mama dwójki chłopców w wieku szkolnym. Prowadzi warsztaty i wsparcie indywidualne dla osób dorosłych i młodzieży. W swojej pracy bazuje na pracach Marshalla Rosenberga, Brene Brown, Jona Kabat Zina.

UWAGA! uczestnicy zajęć wyrażają zgodę na wykorzystywanie danych osobowych i/lub wizerunku. Brak zgody jest równoznaczny z brakiem możliwości udziału w zajęciach.

Warsztat jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza umieszczonego pod informacją o wydarzeniu.

Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 2” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy dz. Wola

 

Partner projektu:

 

 

Partner medialny:

 

  • 9 października 2017
    17:30 - 19:45
Skip to content