z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

FOMO (ang. fear of missing out), czyli obawa przed tym co nas ominie, dotyczy większości z nas. A szczególnie tych, którzy z różnych powodów mają ograniczone kontakty z innymi i niewielką możliwość decydowania o własnym czasie i zaangażowaniu. Dopada nas, gdy jesteśmy chorzy („tyle czasu czekałam na ten wyjazd i nic z tego!”) lub gdy zbyt dużo czas spędzamy w mediach społecznościowych („Ona to ma jednak super życie, trzeba było też złapać taką wymarzoną korpoposadę”). Ale często też FOMO towarzyszy nam jako rodzicom. I jest to sytuacja szczególnie trudna. Bo po pierwsze: dziecko, szczególnie małe, to zajęcie na 200%, często nie pozostawia czasu (i sił) na nic innego. A po drugie: z bycia rodzicem „wyrastamy” tylko trochę, gdy nasze, coraz bardziej niezależne dzieci nie wymagają już naszej nieustannej uwagi. Troska, planowanie i nieustająca gotowość pozostają na długo.

Strach przed tym, co nas omija może dopaść rodzica planującego powrót do pracy zawodowej („a pierwszy krok, pierwsze słowo, pierwszy rysunek?!”). Może psuć radość ze spacerów z wózkiem, gdy, mijając nasze biuro, zastanawiamy się, ile awansów i podwyżek nas ominie w trakcie urlopu macierzyńskiego. A czasem – towarzyszy nam jako stała obawa: „świat pędzi do przodu, a ja się nie rozwijam!”

Jako mama, trener kompetencji osobistych i czujny odbiorca wszystkiego, co „mnie omija”, zapraszam na warsztat oswajania strachu przed „przegapieniem” tego, co ważne. Wspólnie zastanowimy się:

-> skąd się bierze strach przed tym, że coś nas ominie?

-> czy mamie, w jej spełnieniu, w ogóle może czegoś brakować? 😉

-> dlaczego w czasie pandemii FOMO bywa silniejsze?

Pomówimy o wielozadaniowości i diecie nisko informacyjnej. Sprawdzimy, czy łatwo jest odkryć własne wartości i czy to, czego obawiamy się przegapić, jest w ogóle na naszej liście priorytetów.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Anna Kiełbiewska – trener komunikacji, umiejętności biznesowych i społecznych. Kulturoznawca, animator kultury, doktor nauk społecznych. Od ponad dekady uczy na Unierwsytecie Warszawskim pięknego i skutecznego mówienia, językowej poprawności i zasad autprezentacji, prowadzi warsztaty rozwoju osobistego i treningi edukcaji medialnej. Współpracuje z Uniwersytetem Otwartym, Uniwersytetami Trzeciego Wieku, organizacjami pozarządowymi. Pasjonatka ida life-long learning i nowoczesnych metod nauczania dorosłych, uważny obserwator zmieniających się obyczajów. Prywatnie kolekcjonerka podręczników dobrych manier. Spełniona żona i mama, nieco mniej (ostatnio) spełniona motocyklistka i żeglarka.

Kiedy: piątek, 27.11, w godz. 10:00-12:15

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach. Jeśli nie dostaniecie od nas wiadomości to prosimy o kontakt, wcześniej sprawdźcie, czy mail nie wpadł do spamu.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców, mieszkańców Warszawy, a w szczególności mieszkańców Mokotowa

Warsztaty są częścią projektu „Akadmia Świadomego Rodzicielstwa” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Miejsce:  

  • 27 listopada 2020
    10:00 - 12:15
Skip to content