Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze wydarzenia:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas – grupa wsparcia jest cyklem 12 spotkań. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca w możliwie maksymalnym wymiarze (rozumiemy choroby, nieprzewidziane sytuacje i pojedyncze wcześniejsze plany) i w poczuciu sensu. Sprawdź dokładnie, czy pasują Ci daty, forma i ewentualne miejsce spotkań (online/na żywo). Mamy tylko 10 miejsc, chcemy stworzyć stałą grupę uczestniczek/uczestników.
Każdy z nas pragnie być widziany, wysłuchany, zrozumiany i doceniony – te potrzeby szczególnie wołają o naszą uwagę, kiedy stajemy się rodzicami.
Uczestnictwo w grupie wsparcia stwarza nam możliwość przyjrzenia się samemu sobie, rozpoznania oraz wypowiedzenia własnych uczuć, potrzeb i doświadczanych przez nas trudności. Uczestnik grupy ma okazję „przeglądać się” w opowieściach innych uczestników, odnajdywać samego siebie w ich trudnościach i problemach, a także radościach i sukcesach. Odkrycie, że nie jesteśmy sami w naszych rodzicielskich zmaganiach jest często niezwykle wspierającym doświadczeniem.
W działaniu grupy istotną rolę odgrywają trenerzy. To oni wspierają uczestników w nawiązywaniu prawdziwego kontaktu z samym sobą i z drugim człowiekiem – bez ocen, gotowych rozwiązań i rad.
Grupa wsparcia nie jest grupą terapeutyczną. To spotkanie człowieka z człowiekiem, rodzica z rodzicem – w bezpiecznym otoczeniu, zaufaniu i wsparciu.
Przewidujemy 12 spotkań, podczas których będziemy poznawać i stosować zasady empatycznej komunikacji, empatycznego słuchania i dawania informacji zwrotnej, w duchu szacunku i szukania porozumienia. Każde ze spotkań będzie trwało 135 minut. Spotykamy się na platformie Zoom.
Spotkanie otwierające grupę będzie miało formę warsztatową – uczestnicy będą mieli okazję do rozwijania umiejętności identyfikowania i wyrażania własnych emocji, a przy okazji poznania się i wstępnej integracji.
Spotkanie poprowadzą:
Ewa Fortuna-Korczyńska – pedagożka, animatorka, edukatorka artystyczna, trenerka grup wsparcia. Od ponad 13 lat prowadzi firmę animacyjną, realizuje projekty animacyjne, artystyczne i edukacyjne. Organizuje zajęcia, warsztaty i szkolenia, współtworzy autorskie scenariusze zabaw, produkuje i wydaje programy online dla dzieci. Całym sercem zaangażowana w alternatywne formy edukacji.
Swoje plany zawodowe wiąże m.in. z dalszym rozwojem kompetencji terapeutycznych. W swojej pracy chce wspierać dzieci i ich rodziny.
Kocha czytać, uczyć się i podróżować. Książki dla dzieci inspirują ją w pracy i życiu codziennym.
Prywatnie- mama Zosi i Kasi, żona Maćka, psia przyjaciółka Szyszki.
Malwina Migdał-Szafrańska – z wykształcenia kulturoznawca i orientalista. Fascynuje ją różnorodność ludzkich historii, a szczególnie świat dzieci i to, w jaki sposób nas, dorosłych, do niego „zapraszają”.
Ukończyła Studium Coachingu na Uczelni Łazarskiego oraz Szkołę Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech.
Bliskie jej są idee Rodzicielstwa Bliskości oraz Język Żyrafy (Porozumienie bez Przemocy). Zawodowo jest związana z Przedszkolem Zielona Wieża na Wilanowie, gdzie pracuje jako koordynator oraz z Ośrodkiem Wsparcia i Rozwoju „Bliskie Miejsce”, w którym zajmuje się obsługą biura.
Prywatnie mama 4-letniej Matyldy, która jest dla niej najlepszą nauczycielką uważności i bycia w kontakcie z samą sobą.
Uwielbia sport i kuchnię roślinną. Kocha las, chmury, nocne niebo – mówi, że przebywanie w naturze ładuje jej zasoby.
Spotkania grupy wsparcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.
Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Spotkania są częścią projektu „Rodzic to Ja – wsparcie grupowe i indywidualne dla rodziców na Woli” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
Daty spotkań: piątek, 17.09, godz. 16.00-18.15 (spotkanie na żywo „warsztat otwierający”), środy 22.09, 29.09, 06.10, 13.10, 20.10, 27.10, 03.11, 10.11, 17.11, 24.11, 01.12 (spotkania online) godz. 18.15 – 20.30.
Miejsce pierwszego spotkania: Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Olbrachta 9 w Warszawie
Miejsce pozostałych spotkań: online, za pomocą platformy zoom. Przed pierwszym spotkaniem online uczestniczki/uczestnicy otrzymają od nas link do wydarzenia. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego i atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.
Dla kogo: rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, szczególnie mile są widziani mieszkańcy Warszawy, Dzielnicy Wola.
Miejsce: ONLINE
- 29 września 2021
18:15 - 20:30
Najnowsze komentarze