z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze wydarzenia:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas – grupa wsparcia jest cyklem 12 spotkań. Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca w możliwie maksymalnym wymiarze (rozumiemy choroby, nieprzewidziane sytuacje i pojedyncze wcześniejsze plany) i w poczuciu sensu. Sprawdź dokładnie, czy pasują Ci daty, forma i ewentualne miejsce spotkań (online/na żywo). Mamy tylko 10 miejsc, chcemy stworzyć stałą grupę uczestniczek/uczestników.

Kiedy rodzi się nasze dziecko najwięcej uczymy się o … sobie. Na świat przychodzi przecież nie tylko nowa córka czy syn, ale również nowy rodzic. Ta zmiana niesie ze sobą ogrom nowych doświadczeń i uczuć. Nasze życie często wywraca się do góry nogami, nic nie jest już takie samo. Rodzicielstwo dostarcza nam radości i wzruszeń, ale nierzadko budzą się wątpliwości i lęki, tęsknoty, czujemy bezradność, czasem samotność. Tak wiele mieści się w rodzicielstwie i tak wiele trzeba pomieścić będąc rodzicem…

Jest takie afrykańskie przysłowie „Potrzeba całej wioski, by wychować jedno dziecko”. Chcemy, aby prowadzona przez nas grupa wsparcia, stała się dla Was taką wioską. Przestrzenią, w której będą spotykać się rodzice małych dzieci, aby wzajemnie się usłyszeć i wesprzeć. Bezpiecznym miejscem,  w którym w stałej grupie, bez ocen, ale za to z empatią i uważnością będziecie mogli dzielić się swoimi doświadczeniami, emocjami z innymi dorosłymi, którzy tak samo jak Wy doświadczają rodzicielstwa. W takiej atmosferze będziemy przyglądać się swoim doświadczeniom i w swoich doświadczeniach nawzajem, by bardziej i bliżej być siebie i ze sobą.

Spotkania poprowadzą

Karolina Rutkowska – właścicielka i managerka dwoch żłobków oraz dwóch przedszkoli w Lublinie, opartych na komunikacji empatycznej i pedagogice relacji. Absolwentka Edycji Trenerskiej kursu Rodzicielstwa Bliskości dla Profesjonalistów oraz Szkoły Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Na codzień wspiera rodziców i kadrę przedszkoli i żłobków prowadząc warsztaty, konsultacje, grupy wsparcia, szkolenia i superwizje. Dodatkowo prowadzi zajęcia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, jest również Trenerką 1 stopnia zajęć marki Sensoplastyka®. Miłośniczka czytania, swobodnej ekspresji twórczej oraz lasu:)
Prywatnie mama Janka, Józka, Matyldy i Zosi, żona Michała. Przyszywana mama dwóch kotów, jednego psa i dwóch myszy:)

Liliana Marciniak – antropolożka i animatorka kultury, instruktorka teatralna, a także nauczycielka w metodzie Montessori i oligofrenopedagożka, absolwetnka Szkoły Trenerów Grup Wsparcia Fundacji Sto Pociech. Od lat pracuje z dziećmi i ich rodzicami w przedszkolach i szkołach, prowadzi przedszkole w duchu bliskościowym. Przeszła ciekawą pedagogiczną drogę: od podejścia behawioralnego przez pedagogiki alternatywne do empatycznego i autentycznego kontaktu z człowiekiem. Swoim doświadczeniem dzieli się z rodzicami, nauczycielami/kami i studentami/kami. W pracy warsztatowej wykorzystuje kawałki humanistycznego i teatralnego wykształcenia. Bardzo ważne są dla niej podróże, zarówno te gromadne jak i samotne. Lubi śniadania na mieście i wieczory poza miastem. Wciąż planuje (już nie marzy), by znów zacząć tańczyć. Ma rodzinę, kotkę, pająka i swoją ludzką wioskę, za co jest ogromnie wdzięczna.

Spotkania grupy wsparcia są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Spotkania są częścią projektu „Rodzic to Ja – wsparcie grupowe i indywidualne dla rodziców na Woli”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Daty spotkań:  wtorki: 21.09 (spotkanie na żywo „warsztat otwierający”), 28.09 (spotkanie na żywo „II warsztat otwierający”), 05.10, 12.10, 19.10, 26.10, 02.11, 09.11, 16.11, 23.11, 30.11, 07.12 (spotkania online) godz. 10.30 – 12.45 

Miejsce pierwszego spotkania: Miejsce Aktywności Lokalnej przy ul. Olbrachta 9 w Warszawie

Miejsce pozostałych spotkań: online, za pomocą platformy zoom. Przed pierwszym spotkaniem online uczestniczki/uczestnicy otrzymają od nas link do wydarzenia. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego i atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice małych dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy Warszawy, Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

  • 28 września 2021
    10:30 - 12:45
Skip to content