z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno możesz wziąć w nich udział.

Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

Zapraszamy na warsztaty, których celem jest zaznajomienie dzieci z kulturami innych krajów oraz uwrażliwienie na różnorodność świata. Na najbliższym spotkaniu wyruszymy na Daleki Wschód  do Wietnamu. Przywitamy się wietnamskim xin chào, założymy na głowę nón lá i przy dźwiękach tam thập lục będziemy poznawać różne  historie i ciekawostki o tym niezwykłym kraju. Sprawdzimy, gdzie pieprz rośnie i poszukamy smoka zanurzającego się w zatoce. Sprawdzimy, ile rzeczy można zrobić z ryżu. Będziemy również razem tworzyć prace plastyczne inspirowane kulturą Wietnamu.

Warsztaty poprowadzi Joanna Barczuk ‐ kulturoznawczyni, afrykanistka, podróżniczka. Autorka scenariuszy zajęć dla dzieci z zakresu edukacji międzykulturowej oraz scenariuszy spacerów historyczno-kulturalnych po Warszawie. Współautorka projektu „Ahoj Wisło”, gry planszowej „W Rejs” oraz książki przyrodniczej dla dzieci „Wokół Kamienia”. Stworzyła serię ilustrowanych spacerowników dla rodzin z dziećmi „Czytamy miasto”. Pasjonatka literatury dla dzieci. Mama Janka i Mili, z którymi zwiedza świat, eksploruje wystawy, czyta mnóstwo książek, tworzy ekspresyjne dzieła sztuki i od których uczy się na nowo dziecięcego zachwytu światem.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Zapisy: za pomocą poniższego formularza.  

Kiedy: niedziela, 28 sierpnia, godz. 10.30-12.00

Gdzie: MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9

Dla kogo: dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do środy 24 sierpnia.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 28 sierpnia 2022
    10:30 - 12:00
Skip to content