z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

 

WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAJĘTE. ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ POD ADRESEM: WARSZTATY@FUNDACJA RORO (PODAJCIE W MAILU SWÓJ NR TELEFONU, A W TEMACIE MAILA WPISZCIE: PRZYSTANEK ŚWIAT – LISTA REZERWOWA).

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno możesz wziąć w nich udział.

Zapisując jedną rodzinę zarezerwuj jedno miejsce.

Zapraszamy na warsztaty, których celem jest zaznajomienie dzieci z kulturami innych krajów oraz uwrażliwienie na różnorodność świata. Na najbliższym spotkaniu odbędziemy podróż do Etiopii. To niezwykły kraj położony w Rogu Afryki, z historią sięgającą czasów starożytnych. Kraj wysokich gór, rozległych sawann i pustynii, pachnący kawą i kadzidłem, zamieszkały przez gościnnych ludzi, będący domem dla wyjątkowych zwierząt, z których wiele można spotkać tylko tam. 

Podczas zajęć poznamy wiele ciekawostek o Etiopii i na ich podstawie uzupełnimy mapę kraju. Dowiemy się, co to dżabena, yndżera i yskysta. Pobawimy się w etiopskie zabawy podwórkowe, potańczymy przy tamtejszych piosenkach. Sprawdzimy, jakie imiona noszą etiopskie przedszkolaki i pokażemy, jak zapisać Wasze imiona znakami pisma etiopskiego. Poznamy także tajemnice dżelad, koziorożców abisyńskich i innych zwierząt Etiopii oraz wykonamy prace plastyczne inspirowane niezwykłą przyrodą tego kraju. 

Warsztaty poprowadzi Joanna Barczuk ‐ kulturoznawczyni, afrykanistka, podróżniczka. Autorka scenariuszy zajęć dla dzieci z zakresu edukacji międzykulturowej oraz scenariuszy spacerów historyczno-kulturalnych po Warszawie. Współautorka projektu „Ahoj Wisło”, gry planszowej „W Rejs” oraz książki przyrodniczej dla dzieci „Wokół Kamienia”. Stworzyła serię ilustrowanych spacerowników dla rodzin z dziećmi „Czytamy miasto”. Pasjonatka literatury dla dzieci. Mama Janka i Mili, z którymi zwiedza świat, eksploruje wystawy, czyta mnóstwo książek, tworzy ekspresyjne dzieła sztuki i od których uczy się na nowo dziecięcego zachwytu światem.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Termin: sobota 23.04, godz.10.30-12.00

Miejsce: MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9

Dla kogo: dzieci w wieku 4-6 lat z opiekunami

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do środy 20 kwietnia.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

  • 23 kwietnia 2022
    10:30 - 12:00
Skip to content