z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Jeśli zainteresował Cię ten warsztat zapraszamy również na warsztaty stacjonarne, na które zapraszamy razem z dziećmi. Link do zapisów: https://fundacjaroro.org/events/gry-matematyczne-2-wola-2022/

Zapraszamy na warsztaty, o tym jak w przyjazny sposób wprowadzać przedszkolaka w świat matematyki. Będzie trochę informacji na temat rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, który determinuje dostępne dzieciom rozumienie matematyki oraz sposoby poznawania jej. Powiemy także, co mówi podstawa programowa wychowania przedszkolnego o kompetencjach matematycznych dzieci  Przede wszystkim jednak podzielimy się sprawdzonymi pomysłami na gry i zabawy wspierające myślenie matematyczne, z wykorzystaniem prostych rekwizytów, jak kostki, domino i karty, by po warsztacie móc samemu/samej wymyślać i proponować dzieciom aktywności adekwatne do ich możliwości potrzeb. Zastanowimy się także, co może wpływać na trudności  w rozumieniu matematyki  u dzieci i czy jako rodzicie i opiekunowie mamy na to wpływ.

Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna, po latach dokształcania nauczycielka młodszych dzieci, wychowawczyni w metodzie Montessori oraz oligofrenopedagożka i dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne (bliskie dziecięcemu) zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć stroje, które zrodziły się w jej głowie i tworzy pomoce dla dzieci. Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i nauczycielami. Mama Helki.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: za pomocą poniższego formularza.  

Kiedy: piątek, 10 czerwca, godz. 18.00-20.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku 3-6 lat

Zapisy: za pomocą formularza, który znajduje się poniżej

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do wtorku 31 maja.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 7”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 10 czerwca 2022
    18:00 - 20:15
Skip to content