z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzię. Dziękujemy.

Zapraszamy na warsztaty, o tym jak w przyjazny sposób wprowadzac przedszkolaka w świat matematyki. Będzie trochę informacji na temat rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym, który determinuje dostępne dzieciom rozumienie matematyki oraz sposoby poznawania jej. Powiemy także, co mówi podstawa programowa wychowania przedszkolnego o kompetencjach matematycznych dzieci w tym wieku. Przede wszystkim podzielimy się sprawdzonymi pomysłami na gry i zabawy wspierające myślenie matematyczne, z wykorzystaniem prostych rekwizytów, jak kostki, domino i karty, by po warsztacie móc samemu/samej wymyslać i proponowac dzieciom aktywności adekwatne do ich możliwości potrzeb. Zastanowimy się także, co może wpływać na trudności  w rozumieniu matematyki  u dzieci i czy jako rodzicie i opiekunowie mamy na to wpływ.

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagożka, trenerka rodzicielskich grup wsparcia,  prowadzi swoje przedszkole. Od wielu lat prowadzi grupy zabawowe Domowy plac zabaw. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła  przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych  w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi, rodzicami i osobami pracującymi z dziećmi.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: piątek, 17.12.2021, godz. 18:00 – 21:00 

Gdzie: online – przed spotkaniem otrzymają Państwo od nas link dorgą mailową. Często wpada do spamu – warto sprawdzić;)

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

Miejsce:  

  • 17 grudnia 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content