Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.
Zapraszamy na cykl trzech spotkań (OBOWIĄZUJE 1 ZAPIS) podczas których porozmawiamy o rozwoju bliskich relacji, o wartościach, potrzebach, konfliktach. Porozmawiamy o barierach utrudniających dogadanie się z najbliższą osobą i o pułapkach, w jakie wpadamy starając się o „dobry związek”. Poszukamy sposobów na rozmowę o tym co trudne, które nie niszczą: nas, partnera i związku.
Zachęcamy do udziału w pełnym cyklu lub pojedynczych spotkaniach. Ważne: spotkania mają charakter warsztatowy, rozwojowy – będzie zatem okazja do zdobycia informacji, ale przede wszystkim do rozmowy, wymiany doświadczeń, przyglądania się sobie, doświadczania, ćwiczenia nowych umiejętności; nie stanowią natomiast pomocy terapeutycznej w przypadku np. przeżywanego głębokiego kryzysu w związku
05. 2019 OSWOIĆ KONFLIKT
Konfliktów w bliskich związkach nie sposób uniknąć, można jednak świadomie wybrać sposób przechodzenia przez nie i ich rozwiązywania. Odpowiednie nastawienie wobec trudnej sytuacji jest pierwszym krokiem do konstruktywnego radzenia sobie z nią. Na warsztatach zrobimy ten pierwszy krok. Zastanowimy się nad tym co robić, aby konflikt w relacji miał szansę więcej wnieść niż zburzyć. Z bezpiecznej odległości przyjrzymy się tej potencjalnie groźnej bestii. Spróbujemy odczarować negatywne myślenie o konflikcie, odkryć jego mniej oczywiste oblicze. Wszystko po to, aby poczuć siłę i możliwość wyboru w sytuacji kryzysu w relacji.
Czym jest, czym może być konflikt?
Czy można i czy warto go unikać?
Czy zawsze oznacza walkę na śmierć i życie?
Czy jedynym sposobem przygotowania się do niego jest zbrojenie?
Co zrobić, aby konflikt „był po naszej stronie”?
22.05.2019 DLACZEGO SIĘ KŁÓCIMY? JAK SIĘ (NIE) KŁÓCIĆ?
Co sprawia, że kochający się ludzie nie mogą się ze sobą dogadać?
Czy możliwy jest związek bez konfliktów?
Jak można się kłócić nie niszcząc: siebie, partnera i związku?
Porozmawiamy o możliwych źródłach nieporozumień i spróbujemy je przeanalizować, przeformułować nasze automatyczne reakcje tak, aby możliwe było wyjście poza utarte szlaki rytualnych niemal, codziennych nieporozumień. O komunikacyjnych nieporozumieniach i źródłach konfliktu – w oparciu o teorię komunikacji von Thuna.
29.05.2019 KONFLIKT NASZ POWSZEDNI
Podczas warsztatu przećwiczymy kilka umiejętności przydatnych w sytuacji, kiedy nasze potrzeby, opinia i stanowisko są odmienne od prezentowanego przez partnera/partnerkę, a zależy nam na dbaniu o relację (w oparciu m.in. o koncepcję NVC i psychologiczne teorie emocji i komunikacji).
Jak mówić o swoich zastrzeżeniach nie raniąc?
Jak słuchać słów, które nas głęboko dotykają? Jak na nie reagować?
Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – psycholog, mediator rodzinny, trener umiejętności poznawczych
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 4” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
Kiedy: 15, 22, 29. 05. 2019 (środy); godz. 10.30 – 12.45 – NA 3 SPOTKANIA OBOWIĄZUJE 1 ZAPIS
Gdzie: Dom Sąsiedzki na Ulrychowie, ul.Olbrachta 9
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani są mieszkańcy Woli. Na spotkania można przychodzić z małymi dziećmi, które podczas zajęć pozostają pod Waszą opieką. Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie. Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.
- 15 maja 2019
10:30 - 12:45
Najnowsze komentarze