z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Zapraszamy na cykl 3 warsztatów (15, 22 i 29 czerwca – na spotkania obowiązuje jeden zapis), o tym jak zadbać o siebie i bliskich podczas wakacji. Będziemy przyglądać się emocjom i potrzebom zarówno podczas odpoczynku jak i w stresie. Sprawdzimy, jakie stresory mogą czyhać na dzieci i rodziców na wymarzonych wakacjach. Określimy sposoby dbania o potrzeby wszystkich wyczekujących chwili wytchnienia od codzienności- pracy, przedszkola, szkoły, aby ten czas przyniósł odpoczynek, regenerację sił. Przyjrzymy się mechanizmom wywołującym stres, poszukamy rozwiązań na ten czas, by wspierać się nawzajem i korzystać z czasu wolnego w taki sposób jaki jest dla nas najlepszy.

 

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Daty spotkań: czwartki 15, 22, 29 czerwca –  na 3 spotkania obowiązuje jeden zapis

Godzina spotkania: 18.00-21.00

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego oraz atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu ostrołęckiego


Warsztat poprowadzi Kamila Szulc –  psycholożka (2010 UKSW), certyfikowana trenerka (VCC Foundation 2017) w obszarze kompetencji społecznych. Obecnie w trakcie kursu Porozumienie bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Staże zawodowe odbywała w ośrodkach leczniczo – rehabilitacyjnych oraz terapeutycznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – prowadząc konsultacje dla rodziców oraz terapię dla dzieci m.in. metodą Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Współprowadzi Pracownię Psychologiczną INSE na Żoliborzu. Projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka.  Podczas prowadzenia warsztatów dla rodziców i opiekunów skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami  dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju. Na co dzień udziela także wsparcia uczniom warszawskiej szkoły średniej.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do czwartku, 8 czerwca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

  • 15 czerwca 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content