z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na warsztaty, o tym jak się uczą małe dzieci – do 3 roku życia – i o tym, jak można być wspierającym towarzyszem w tym procesie. Będzie trochę wiedzy na temat rozwoju dzieci w wieku przed przedszkolnym, ale przede wszystkim skupimy się na praktyce. Podzielimy się sprawdzonymi pomysłami na interesujące pomoce wspierajace rozwój dzieci, do wykonania samodzielnie w domu, z codziennych przedmiotów. Postaramy się, aby uczestnicy wynieśli ze spotkania inspiracje do aktywnego, dostosowanego do rozwojowych potrzeb dzieci, spędzania czasu.

Na najbliższym spotkaniu zajmiemy się wprowadzaniem dzieci w świat języka ojczystego. Powiemy sobie, jakie aktywności proponowane małym dzieciom wspierają jego zasoby w procesie nauki i rozwjania języka.  Zastanowimy się, które poplularne zabawki mają walory edukacyjne w kierunku budowania zasobów językowych. Pokażemy, jak z ich pomocą i prostych przedmiotów domowego uzytku skonstruować pomoce językowe dla małego dziecka. Będziemy inspirować się teorią i praktyką pedagogiki Marii Montessorii i przenosić na domowy grunt, to co najistotniejsze w tej metodzie.

Na zajęcia przygotujcie własne doświadczenia, wątpliwości, pytania a także coś do notowania:)

Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagog oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi i ze swoją Córeczką.

Warsztaty są częścią projektu „Mam Ochotę na rozwój”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochoty.

Kiedy: wtorek, 08.09, godz. 17.00-17.45

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami  mailowo otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci do 3 roku życia. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Ochoty.

Miejsce:  

  • 8 września 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content