z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:   3 pokoje z kuchnią

Adres:
Głębocka 84, Warszawa, Warszawa, 03-287, Polska

Opis:

Pierwsze piętro, brak windy.

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na spotkanie o więzi i potrzebach maluszków (tych do 4 roku życia).  Będziemy rozmawiać o tym, jak tworzy się więź. Następnie poszukamy potrzeb, jakie pojawiają się w trakcie budującej się relacji z dzieckiem – zarówno u dziecka jak i rodzica. Podyskutujemy o tym najwczesniejszym-przedwerbalnym okresie życia dziecka i poszukamy potrzeb, do zaspokojenia których dąży mały człowiek. Przyjrzymy się procesowi rozwoju, który zaczyna się całkowitą zależnością, a dąży do samodzielności dziecka. Sprawdzimy co dzieje się w polu relacji emocjonalnej. Poszukamy w zachowaniach dzieci sygnałów gotowości na podbój świata. Na koniec będziemy rozmawiać o empatii, określimy czym ona jest, zastanowimy się, czy jako rodzice mamy wpływ na jej rozwój i przejawy w zachowaniu dziecka. Wspólnie określimy sposoby wspierania empatycznej komunikacji dziecka.

Spotkanie szczególnie polecamy przyszłym rodzicom oraz rodzicom/opiekunom dzieci do 4 roku życia.

Spotkanie poprowadzi Kamila Szulc –  psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 4” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.

Kiedy: 12.12.2019 (czwartek), w godzinach  11.00 – 13.15
Gdzie: 3 pokoje z kuchnią, ul. Głębocka 84
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów. Na spotkania można przychodzić z małymi dziećmi, które podczas zajęć pozostają pod Waszą opieką.   Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie. Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.

  • 12 grudnia 2019
    11:00 - 13:15
Skip to content