Zapraszam rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym na cykl warsztatów o emocjach, potrzebach, motywacji i stresie dzieci, które mają za sobą debiut w szkole. Będziemy uczyć się rozpoznawać u nich potrzeby, które są na minusie, aby móc pomagać dziecku zaspokajać je na bieżąco. Przyjrzymy się bliżej aktywności poznawczej – czyli potrzebie poznawczej i ciekawości, aby wspierać te działania dzieci, które wpływają na proces uczenia się. Będziemy sprawdzać co się dzieje i dlaczego tak bywa, że razem z dzieckiem w szkolnym plecaku wraca frustracja albo apatia. Następnie opracujemy sposoby wspierania motywacji dziecka – zwłaszcza motywacji wewnętrznej, czyli sytuacji: uczę się bo chcę. Omówimy filary motywacji – autonomię, samodzielność i sprawczość aby móc skutecznie wspierać jej rozwój. Na koniec będziemy szukać stresu w szkolnym otoczeniu dziecka – niektóre stresory widać na pierwszy rzut oka – zauważenie innych zajmie trochę więcej czasu. Z tą wiedzą będziemy określać strategię radzenia sobie w trudnych sytuacjach, aby wspierać rozwój odporności psychicznej dziecka.
Spotkania poprowadzi Kamila Szulc – psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.
Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Warsztaty składają się z 4 cotygodniowych, wtorkowych spotkań, które stanowią całość. Zapraszamy do zapisów osoby, które chcą i mogą wziąć udział w całym cyklu.
Kiedy: 22 i 29.10 oraz 12 i 19.11, zawsze w godz. 17:30-20:30
Gdzie: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a.
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców bez dzieci.
Jeśli podoba Ci się to co robimy, to po spotkaniu będziesz mogła/ mógł przekazać darowiznę, która wesprze realizację projektów Fundacji RoRo. Dzięki Waszym wpłatom możemy robić to, co robimy.
Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 7″, dofinansowanego ze źródeł Miasta Stołecznego Warszawy Dzielnicy Mokotów.
- 22 października 2019
17:30 - 20:30
Najnowsze komentarze