Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.
Podczas warsztatu poznamy bliżej proces myślenia, przyjrzymy się temu, co dzieje się w umyśle małego dziecka i dokąd je to prowadzi. Poszukamy odpowiedzi na pytania dotyczące myślenia dzieci na poszczególnych etapach rozwoju. Koniecznie zabierz na warsztat własne doświadczenia, pomysły na spędzanie czasu z dzieckiem aby wspólnie stworzyć prawdziwy kufer z zabawami, które stymulują umysł dziecka i mają sprzyjać budowaniu zasobów poznawczych. Aby sprawnie wspierać rozwój myślenia przyjrzymy się motywacji, która nadaje kierunek zachowaniom dziecka. Określimy sposoby wspierania wewnętrznej motywacji aby dziecko chciało się uczyć i czerpało z tego korzyść.
Spotkanie poprowadzi Kamila Szulc – psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzice na Białołęce, edycja 4” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Białołęka.
Kiedy: 05.11.2019 (wtorek), w godzinach 10.30 – 12.45
Gdzie: OPS Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Porajów 14
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów. Na spotkania można przychodzić z małymi dziećmi, które podczas zajęć pozostają pod Waszą opieką. Zawsze jesteście mile widziane/i z dziećmi. Pamiętajcie, że warsztat przyniesie Wam najwięcej korzyści, jeśli w pełni będziecie mogły/li zaangażować swoje serce i umysł w pracę dla samej/samego siebie. Jeśli masz możliwość zostawienia chodzącego, niezależnego młodego człowieka pod dobrą opieką, zachęcamy do tego gorąco.
Miejsce: OPS
Adres:
- 5 listopada 2019
10:30 - 12:45
Najnowsze komentarze