z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. Sprawdź datę i godzię. Dziękujemy.

Każdy opiekun małego dziecka słyszał chyba o  sensoryce,  o zabawach sensorycznych i o tym, że są ważnym elementem w rozwoju dzieci. Istnieje także bogata oferta zajeć sensorycznych dla małych dzieci, w której można się pogubić. Podczas warsztatów spojrzymy na aktywności sensoryczne z perspektywy dziecka i jego potrzeb rozwojowych. Powiemy sobie, jak uczą się małe dzieci, na czym polega integracja zmysłów i jak sensownie wspierać dzieci w tych procesach. Poszukamy wspólnie pomysłów, na konkretne aktywności sensoryczne. Skorzystamy też z dorobku Marii Montessori, która zmysły uznała za klucz do umysłu dzieci. Po warsztatcie termin „sensoryka” stanie się jasny. Zaczynając od teorii przejdziemy do praktyki – stworzymy zbiór aktywności, które każdy będzie mógł wykorzystać w domu.

Spotkania poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagożka, trenerka rodzicielskich grup wsparcia,  prowadzi swoje przedszkole. Od wielu lat prowadzi grupy zabawowe Domowy plac zabaw. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła  przypadkiem, mając zastępstwo podczas zajęć edukacyjnych  w teatrze. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z przedszkolakami, a od kilku lat ze swoją córeczką.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: piątek, 26.11.2021, godz. 17:30 – 20:30 

Gdzie: online – przed spotkaniem otrzymają Państwo od nas link dorgą mailową. Często wpada do spamu – warto sprawdzić;)

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

Miejsce:  

  • 26 listopada 2021
    17:30 - 20:30
Skip to content