z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Czy można spędzać ciekawie i rodzinnie czas ćwicząc umiejętności matematyczne? – Można! Zdradzimy kilka  przepisów na gry matematyczne dla całej rodziny z użyciem KLOCKÓW (TYPU DUPLO LUB DREWNIANE – KOLOROWE W RÓŻNYCH KSZTAŁATACH I WIELKOŚCIACH, ALE TYLKO PROSTOPADŁOŚCIANY, TAKŻE SZEŚCIANY).  Czeka na Was kilka pomysłów do wykorzystania w domu: tym razem będą to wariacje na temat gier kółko i krzyżyk oraz bingo. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty.

Na zajęcia przygotujcie: KLOCKI (TYPU DUPLO LUB DREWNIANE – KOLOROWE W RÓŻNYCH KSZTAŁATACH I WIELKOŚCIACH, ALE TYLKO PROSTOPADŁOŚCIANY, SZEŚĆIANY), KOSTKA DO GRY, KARTKI I KREDKI.

Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagog oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi i ze swoją Córeczką.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 5”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: wtorek 17.11 .2020, godz. 18.00- 18.45

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku 4-6 lat wraz z rodzicami i opiekunami, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

Miejsce:  

  • 17 listopada 2020
    18:00 - 18:45
Skip to content