z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Spotkanie dotyczyć będzie okresu dojrzewania- jest to szczególny czas w życiu dziecka i rodzica. Na warsztat zabierzcie ze sobą swoje doświadczenia, którym przyjrzycie się bliżej, aby móc lepiej rozumieć dorastające dziecko i wspierać je w rozwoju. Klucza do zrozumienia zachowań nastolatków poszukamy we współczesnych teoriach rozwoju mózgu. Przyglądając się „nastoletnim emocjom” poszukamy nie zaspokojonych potrzeb, jakie mogą mieć dzieci w tym wieku. Na koniec porozmawiamy o emocjach, które zostają z dzieckiem trochę dłużej- czyli o nastroju. Zastanowimy się jak pomóc nastolatkom poznać samych siebie i rozwijać samoregulację.

Na spotkanie przygotuj kartkę, ołówek oraz swoje doświadczenia, którym przyjrzysz się z innej perspektywy.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Spotkanie poprowadzi Kamila Szulc –  psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Warsztaty są częścią projektu „Mam Ochotę na rozwój”  finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

Kiedy: środa, 12.08, godz. 18.00 – 21.00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami (kilka godzin przed spotkaniem) otrzymacie Państwo mailowo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów z Warszawy, w szczególności mieszkańców Ochoty

  • 12 sierpnia 2020
    18:00 - 21:00
Skip to content