z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę
  • 14 listopada 2020
    18:00 - 21:00

Zapraszamy na warsztaty dla rodziców nastolatków.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zapraszamy na spotkanie, którego głównym tematem będzie stres doświadczany przez nastoletnie dziecko. Podczas warsztatu będziemy przyglądać się zjawisku stresu, obszarom w jakich dziecko może go doświadczać. Będziemy przypatrywać się samoregulacji- procesowi, w którym skupiamy się na odzyskiwaniu energii i dążymy do odzyskania utraconej równowagi. Będziemy rozmawia o stanach pobudzenia, o tym co sprawia, że w ciele gromadzi się napięcie oraz o sytuacjach, kiedy dzieci próbują radzić sobie z napięciem, emocjami. Dokonamy porównania samoregulacji z samokontrolą. W trakcie spotkania będziemy wspólnie szukać sposobów, które będą mogły być wykorzystane we wspieraniu nastolatka w rozwoju, zwłaszcza w obszarze dbania o siebie i budowania odporności na stres.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie poprowadzi Kamila Szulc –  psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Kiedy: sobota, 14.11, godz. 18:00-21:00
Gdzie: online, przed zajęciami wyślemy link umożliwiający udział w zajęciach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców, mieszkańców Warszawy, a w szczególności Mokotowa

Warsztaty są częścią projektu „Przestrzeń dla rodziny, edycja 3”  finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Mokotów

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Miejsce: