z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.

Zapraszamy na cykl warsztatów (3 spotkania: 5,19, 26 czerwca – obowiązuje jeden zapis) dla rodziców nastolatków (od 11 roku życia), na których porozmawiamy o tym jak budować relacje w rodzinie, w której jedno lub więcej dzieci dorasta.  Cykl obejmuje 3 spotkania wykładowo-warsztatowe:

spotkanie 1, poświęcone fundamentom:

– co się zmienia?

– jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie — inaczej się ubiera, długo śpi, komunikuje się elektronicznie, słucha zupełnie niezrozumiałej dla mnie muzyki i odzywa się półsłówkami?

– czego nastolatki nie znoszą?

– czego nastolatki potrzebują?

– co na to wszystko biologia?

– jak rozumieć trudne zachowania nastolatka?

spotkanie 2, poświęcone komunikacji:

– nowe wyzwania komunikacyjne,

– jak wyrażać swoje zdanie?

– jak rozmawiać o obowiązkach?

– jak rozmawiać o trudnych sprawach?

– jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?

spotkanie 3, poświęcone rodzicowi sparingpartnerowi oraz Q&A:

– jak stawiać opór nastolatkowi?

– jak zachęcić go do współpracy?

– jak cieszyć się życiem i być w kontakcie?

 

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Daty spotkań: poniedziałki 5,19 i 26 czerwca –  na 3 spotkania obowiązuje jeden zapis

Godzina spotkania: 18.00-21.00

Miejsce spotkania: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego oraz atmosfery zaufania i wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu żyrardowskiego


Warsztat poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z  warszawską Pracownią  Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty.  Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem,  która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do poniedziałku, 29 maja.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  • 5 czerwca 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content