z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
Rzymowskiego 32, Warszawa

Zapraszamy rodziców nastolatków (od 11 roku życia) – mieszkańców Warszawy, w szczególności Mokotowa na dwudniowe warsztaty, na których porozmawiamy o tym, jak budować relacje w rodzinie, w której jedno lub więcej dzieci dorasta.

Jeśli jesteś już rodzicem nastolatka i widzisz, że wiele się zmieniło w waszych relacjach.
Czasem czujesz bezsilność.
Boisz się o swoje dorastające dziecko.
Złości cię lub smuci,  to jak wygląda wasza relacja.
Zastanawiasz się, czy życie z nastolatkiem musi oznaczać ciągłe konflikty?
Chcesz wiedzieć jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się od ciebie i na każdym kroku to manifestuje?
Niepokoi cię, że twoje nastoletnie dziecko się (nie) buntuje?
Zastanawiasz się jak rozumieć zmienne nastroje, milczenie i drażliwość nastolatka? Jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?
Czy i gdzie stawiać teraz granice?
Nurtują Cię te pytania?
Ten warsztat jest dla Ciebie

W trakcie warsztatu poruszymy następujące zagadnienia:

– jak zrozumieć kogoś, kto teraz tak bardzo różni się ode mnie — inaczej się ubiera, długo śpi, komunikuje się elektronicznie, słucha zupełnie niezrozumiałej dla mnie muzyki i odzywa się półsłówkami?

– czego nastolatki nie znoszą?

– czego nastolatki potrzebują?

– co na to wszystko biologia?

– jak rozumieć trudne zachowania nastolatka?

– nowe wyzwania komunikacyjne,

– jak wyrażać swoje zdanie?

– jak rozmawiać o obowiązkach?

– jak rozmawiać o trudnych sprawach?

– jak zaoferować mu swoje wsparcie, żeby mógł z niego skorzystać?

– jak stawiać opór nastolatkowi?

– jak zachęcić go do współpracy?

– jak cieszyć się życiem i być w kontakcie?


Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się za pomocą formularza, który znajduje się poniżej. 

Kiedy: sobota i niedziela, 28 i 29.10, godz. 10:00-16:00, warsztaty trwają dwa dni, zapisz się tylko wtedy, gdy możesz wziąć udział w obu spotkaniach

Miejsce spotkań: Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców/ opiekunów dzieci w wieku nastoletnim – mieszkańców Warszawy, w szczególności mieszkańców Mokotowa lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Mokotowie.


Zajęcia poprowadzi Anna Kasprzycka – pedagożka, trenerka kompetencji wychowawczych certyfikowaną przez Familylab, terapeutka związana z  warszawską Pracownią  Psychoterapii i Treningu ISTDP Horyzonty, w której zajmuje się psychoterapią młodych dorosłych. Prowadzi „Pracownię Rodzina w relacji” w ramach, której pomaga rodzicom w budowaniu dobrych relacji z dziećmi opartych na empatii, kontakcie i autentyczności. Współtworzy Wolną Szkołę Razem,  która jest miejscem rozwoju dla dzieci w edukacji wczesnoszkolnej. Prywatnie jest mamą trojga 15-latków, w tym jednego z zespołem Aspergera.


Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do 22 października.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 11″ dofinansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.

  • 28 października 2023
    10:00 - 16:00
Skip to content