z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę
Często można usłyszeć, że emocje są ważne, że potrzeby mają znaczenie w naszym funkcjonowaniu. Doświadczamy różnych myśli, towarzyszymy czasami w trudnych zachowaniach dzieciom. Możemy mieć poczucie zagubienia w tych różnych ważnych elementach życia. Na warsztatach będzie czas, aby się temu poprzyglądać i dojść wspólnie do tego, o co w tym wszystkim chodzi, i co może być wspierające w naszej relacji z drugim człowiekiem. 
Na spotkaniu uczestnicy:
 – poznają czym są emocje i potrzeby oraz jaki jest ich związek,
– dowiedzą się, czym różnią się potrzeby od strategii,
– dowiedzą się czym są myśli wspierające i niewspierające,
– dowiedzą się co może być podłożem trudnych zachowań u dzieci,
– poznają, jak odczytywać sygnały z ciała i o czym to może świadczyć,
– poznają mechanizm komunikacji w oparciu o analizę transakcyjną.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli (ważna jest gotowośc do włączenia kamerki), słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.

Warsztaty poprowadzi Agata Radzka – pedagożka specjalna (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie) , trenerka (Szkoła Trenerów Meritum w Katowicach), nauczycielka (Szkoła Podstawowa nr 215 w Warszawie), instruktorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie). Prowadzi warsztaty dla rodziców, nauczycieli, opiekunów „Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać, aby dzieci do nas mowily” oraz „Rodzeństwo bez rywalizacji”. Lubi pracować z kobietami tworząc przestrzeń wsparcia i rozwoju (Szkoła prowadzenia grup wsparcia dla rodziców – fundacja Sto Pociech w Warszawie,  Szkolene-Prowadzenie grup wsparcia dla mam dzieci do 1 roku zycia-fundacja Sto Pociech). Prowadzi szkolenia dla szkół, instytucji pozarządowych przybliżając problematykę osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu. Bliskie jej jest porozumienie bez przemocy( kurs NVC- WCIES w Warszawie). W wolnych chwilach lubi wyprawy w góry, gry planszowe i gotowanie. Prywatnie-żona, mama trójki dzieci.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: wtorek, 09.11.2021, godz. 18.00 – 21.00. Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w tym spotkaniu udział i masz na to czas

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymają Państwo od nas link, dzięki któremu będą Państwo mogli wziąć udział w spotkaniach. Wpada czasem do spamu, prosimy o sprawdzenie:)

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

  • 9 listopada 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content