z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Jesteś w ciąży…a może nowy członek rodziny jest już na świecie…Możesz doświadczać różnych często sprzecznych ze sobą emocji-od wzruszenia i ekscytacji po niepokój i strach jak to będzie? Twoje starsze dziecko ma albo za chwilę będzie miało rodzeństwo. Jak je przygotować? Być może już teraz spotykasz się z różną reakcją-od ciągłych pytań, głaskania po płacz inny niż dotychczas… Dodatkowo trudno Ci odpocząć, bo przecież starszy malec potrzebuje Twojej osoby, cała rodzina potrzebuje Twojej dyspozycji. Czy to co się dzieje jest normalne?

Na warsztacie uczestnicy:

– będą mieli okazję zobaczyć perspektywę starszego dziecko,

– będą mogli poprzyglądać się swoim uczuciom i potrzebom w danej sytuacji,

– poznają sposoby komunikacji dające empatię sobie i dziecku,

– uzyskają informację zwrotną czego doświadczają inne osoby z grupy.

Spotkanie realizowane będzie w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli (ważna jest gotowośc do włączenia kamerki), słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach – to dla nas bardzo ważne aspekty spotkania, by miały wymiar warsztatowy. Zajęcia nie będą nagrywane ani utrwalane bez zgody uczestników. Aby wziąć udział w spotkaniu nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie. Na zajęciach obowiązuje lista obecności.

Warsztaty poprowadzi Agata Radzka – pedagożka specjalna (Akademia Pedagogiki Specjalnej w Warszawie) , trenerka (Szkoła Trenerów Meritum w Katowicach), nauczycielka (Szkoła Podstawowa nr 215 w Warszawie), instruktorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie). Prowadzi warsztaty dla rodziców, nauczycieli, opiekunów „Jak mówić, aby dzieci nas słuchały, jak słuchać, aby dzieci do nas mowily” oraz „Rodzeństwo bez rywalizacji”. Lubi pracować z kobietami tworząc przestrzeń wsparcia i rozwoju (Szkoła prowadzenia grup wsparcia dla rodziców – fundacja Sto Pociech w Warszawie,  Szkolene-Prowadzenie grup wsparcia dla mam dzieci do 1 roku zycia-fundacja Sto Pociech). Prowadzi szkolenia dla szkół, instytucji pozarządowych przybliżając problematykę osób z uszkodzeniem wzroku i słuchu. Bliskie jej jest porozumienie bez przemocy( kurs NVC- WCIES w Warszawie). W wolnych chwilach lubi wyprawy w góry, gry planszowe i gotowanie. Prywatnie-żona, mama trójki dzieci.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 6  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: wtorek, 23.11.2021, godz. 18.00 – 21.00. Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w tym spotkaniu udział i masz na to czas

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami otrzymają Państwo od nas link, dzięki któremu będą Państwo mogli wziąć udział w spotkaniach. Wpada czasem do spamu, prosimy o sprawdzenie:)

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców, przyszłych rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

  • 23 listopada 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content