z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Zapraszamy na warsztaty, o tym jak wspierać rozwój małych dzieci, do 3 roku życia, inspirując się myślą Marii Montessori. Będzie trochę wiedzy na temat rozwoju dzieci w wieku przed przedszkolnym, ale przede wszystkim skupimy się na praktyce. Podzielimy się podstawowymi założeniami podejścia Marii Montessori oraz sprawdzonymi pomysłami na organizację najbliższej przestrzeni dziecka, interesujące pomoce wspierajace rozwój dzieci, do wykonania samodzielnie w domu, z codziennych przedmiotów. Postaramy się, aby uczestnicy wynieśli ze spotkania inspiracje do aktywnego, dostosowanego do rozwojowych potrzeb dzieci, spędzania czasu.

Będziemy inspirować się teorią i praktyką pedagogiki Marii Montessorii i przenosić na domowy grunt, to co najistotniejsze w tej metodzie.

Na zajęcia przygotujcie własne doświadczenia, wątpliwości, pytania a także coś do notowania:)

Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagog oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi i ze swoją Córeczką.

Warsztaty są częścią projektu „Mam Ochotę na rozwój”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochoty.

Kiedy: wtorek, 15.09, godz. 17.00-17.45

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami  mailowo otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci do 3 roku życia. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Ochoty.

  • 15 września 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content