z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na warsztaty, na których pokażemy 10 pomocy, zgodnych z pedagogiką Marii Montessori, a  które własnoręcznie, z użyciem prostych przedmiotów można wykonać samodzielnie w domu. Sensoryka, matematyka, język, kosmos i praktyka życia codziennego – to działy pedagogiki stworzonej przez Marię Montessori. Omówimy po 2 pomoce z każdego obszaru, wskazując także na potrzeby dziecka, na jakie dana pomoc ma odpowiadać. Pomoce, które poznamy dedykowane są dzieciom do ok. 3 roku życia

Będziemy inspirować się teorią i praktyką pedagogiki Marii Montessorii i przenosić na domowy grunt, to co najistotniejsze w tej metodzie.

Na zajęcia przygotujcie własne doświadczenia, wątpliwości, pytania a także coś do notowania:)

Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagog oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi i ze swoją Córeczką.

Warsztaty są częścią projektu „Mam Ochotę na rozwój”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochoty.

Kiedy: wtorek, 22.09, godz. 17.00-17.45

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami  mailowo otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci do 3 roku życia. Zapraszamy mieszkańców Warszawy, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Ochoty.

Miejsce:  

  • 22 września 2020
    17:00 - 17:45
Skip to content