z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas. SĄ TO WARSZTATY STACJONARNE DLA 9 OSÓB. PROSIMY O PRZEMYŚLANE ZAPISY. UCZESTNICTWO BĘDZIEMY POTWIERDZAĆ MAILOWO I TELEFONICZNIE. PROSIMY O UWAŻNOŚĆ NA WIADOMOŚCI OD FUNDACJI RORO. Przez sytuację pandemiczną warsztaty mogą być przeniesione w formę ONLINE przez platformę ZOOM. Zapisane osoby poinformujemy o ewentualnych zmianach.

Podczas spotkania będziemy przyglądać się dziecięcym lękom: tym wpisanym w rozwój dziecka i tym, które wymagają głębszego zaopiekowania. Niektóre dziecięce lęki zdają się być przypisane do wieku dziecka – to lęki rozwojowe, które pojawiają się nagle i niespodziewanie po jakimś czasie po prostu znikają. Zrobimy zestawienie najczęściej występujących lęków rozwojowych u dzieci. Czasem zdarza się tak, że reakcji nasiąkniętych lękiem jest na tyle dużo, że zaczyna być trudno  – wspólnie zastanowimy się i poszukamy rozwiązań w takich sytuacjach. Następnie przyjrzymy się możliwym reakcjom dorosłych na przejawiany przez dziecko lęk, aby poszukać tych, które będą dla dziecka wspierające a nie utrwalające.

Przećwiczymy wspierające sposoby reagowania na trudne, pełne lęku sytuacje aby budować poczucie bezpieczeństwa i stwarzać przestrzeń do samodzielnego szukania rozwiązań.

Na spotkanie przygotuj kartkę, ołówek oraz swoje doświadczenia, którym przyjrzysz się z innej perspektywy.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Spotkanie poprowadzi Kamila Szulc –  psycholog, certyfikowana trenerka w obszarze terapii i edukacji. Pierwsze doświadczenia w pracy terapeutycznej zdobywała w ośrodkach rehabilitacji i terapii osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, zwłaszcza osób z autyzmem. W pracy trenerskiej dzieli się doświadczeniami z nauczycielami przedszkoli, poszerzając tym samym ich warsztat pracy o zupełnie nowe narzędzia pracy z dziećmi- prezentuje możliwości metod stosowanych w terapii zajęciowej czy podejścia niedyrektywnego w pracy z dziećmi. Obecnie wykłada Podstawy psychologii oraz Komunikację społeczną w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych. Projektuje i prowadzi warsztaty kompetencji rodzicielskich. Współpracuje z przedszkolami – integracyjnym oraz terapeutycznym prowadząc konsultacje indywidualne dla rodziców oraz terapię dla dzieci w podejściu niedyrektywnym, stosuje w pracy m.in. metodę Niedyrektywnej Terapii Zabawowej. Tamże projektuje i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne dla kadry pedagogicznej i rodziców o rozwoju, edukacji i wychowaniu małego dziecka. Podczas warsztatów dla rodziców skupia się na rozwijaniu kompetencji rodzicielskich w zakresie radzenia sobie z emocjami małego dziecka, budowania z nim relacji oraz wspierania w rozwoju.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 5”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: czwartek, 15.10, godz. 10:00 – 13:00

Gdzie: Dom Sąsiedzki na Ulrychowie, ul. Jana Olbrachta 9. Zajęcia prowadzone będą stacjonarne dla 9 uczestników.  PROSIMY O PRZEMYŚLANE ZAPISY. UCZESTNICTWO BĘDZIEMY POTWIERDZAĆ MAILOWO I TELEFONICZNIE. PROSIMY O UWAŻNOŚĆ NA WIADOMOŚCI OD FUNDACJI RORO. Przez sytuację pandemiczną warsztaty mogą być przeniesione w formę ONLINE przez platformę ZOOM. Zapisane osoby poinformujemy o ewentualnych zmianach.

Dla kogo: na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

  • 15 października 2020
    10:00 - 13:00
Skip to content