z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

 

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Uważność jako umiejętność kierowania uwagi na chwilę obecną, a dzięki temu rozpoznawania co się we mnie dzieje, jest bazą samoświadomości, lepszego radzenia ze stresem i większej satysfakcji z życia. Praktykowanie uważności może być dla nas okazją do budowania swojej wewnętrznej siły.
Na tych warsztatach doświadczymy uważności wspólnie ją praktykując. Poznamy model elastyczności psychologicznej. Będziemy mieli okazję pomiędzy naszymi spotkaniami praktykować różne ćwiczenia, aby sprawdzić czy uważna droga może wnieść w nasze życie i w życie naszej rodziny jakąś nową jakość.
Nasze spotkania będą dotykały takich kwestii jak:
1. Uważność – czym jest i jak ją praktykować?
2. Akceptacja – przyjmowanie tego co jest jako warunek podstawowy zmiany
3. Praca z myślami – uczenie się obsługi naszych myśli
4. Samoświadomość – jak ją pielęgnować, aby być w kontakcie ze sobą
5. Wartości jako czasowniki – czyli jak robić ważności w naszym życiu
6. Zaangażowane działanie – jak być obecnym we wszystkim co jest i jak rozpoznawać, że unikam.

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: czwartki, 28.10, 4, 18 i 25.11, 2 i 9.12, godz. 9:30-12:30, warsztaty składają się z 6 spotkań, zapraszamy osoby, które są gotowe do wzięcia udziału w całym cyklu

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Warszawy, a w szczególności mieszkańców Mokotowa

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 9″ dofinansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Miejsce:  

  • 28 października 2021
    09:30 - 12:30
Skip to content