Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca.
Na spotkanie można przyjść z małym dzieckiem.
Zapraszamy na warsztaty, o tym jak się uczą małe dzieci – do 3 roku życia – i o tym, jak można być wspierającym towarzyszem w tym procesie. Będzie trochę wiedzy na temat rozwoju dzieci w wieku przed przedszkolnym, ale przede wszystkim skupimy się na praktyce. Podzielimy się sprawdzonymi pomysłami na interesujące pomoce wspierające rozwój dzieci, do wykonania samodzielnie w domu, z codziennych przedmiotów. Postaramy się, aby uczestnicy wynieśli ze spotkania inspiracje do aktywnego, dostosowanego do rozwojowych potrzeb dzieci, spędzania czasu.
Na spotkaniu zajmiemy się wczesną matematyką. Powiemy sobie, jakie aktywności proponowane małym dzieciom wspierają ich późniejsze rozumienie matematyki. Zastanowimy się, które popularne zabawki mają walory edukacyjne w kierunku budowania fundamentów wiedzy matematycznej, a które zupełnie rozmijają się ze swoimi celami.
Spotkanie jest bezpłatne.
Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.
Termin: czwartek 23.03, godz. 10.00-12.15
Miejsce: MAL „Kotłownia”, ul. Jana Olbrachta 9
Dla kogo: rodzice/opiekunowie (na zajęcia można przyjść z dzieckiem)
Spotkanie poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) i animatorka kultury (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po uzupełnieniu wykształcenia (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym, posiada uprawnienia z oligofrenopedagogiki (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli 'Uniterra” w Poznaniu) i do prowadzenia nieprofesjonalnych grup teatralnych. Po licznych kursach doskonalących warsztat pracy nauczyciela małego dziecka, np terapia ręki I i II stopnia. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach). Pierwsze kroki w pracy z dziećmi stawiała pracując w dziecięcych teatrach, żłobkach i klubach malucha. Była managerką kawiarni i księgarni dla dzieci, koordynatorką projektów edukacyjnych w teatrze, placówkach komercyjnych i oświatowych oraz organizacjach pozarządowych. Od ponad 7 lat prowadzi m.in. autorskie grupy zabawowe dla dzieci do 3 roku życia „Domowy plac zabaw i zajęcia matematyczne „Gry matematyczne” dla dzieci wczesnoszkolnych i starszych przedszkolaków w Fundacji Roro. Jest nauczycielką i dyrektorką przedszkola. Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.
Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do poniedziałku, 20 marca.
Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.
Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.
- 23 marca 2023
10:00 - 12:15
Najnowsze komentarze