z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na wakacyjne spotkania z matematyką.  Proste i łatwo dostępne materiały oraz ciekawa i lekka  forma gier,  to nasz pomysł na oswajanie i zaprzyjaźnianie się z matematyką. Zdradzimy kilka sprawdzonych przepisów na gry matematyczne dla całej rodziny z użyciem domina kropkowego.  Czeka na Was cała masa pomysłów do wykorzystania gdziekolwiek się znajdziecie i będziecie mieć pod ręką domino. Dzięki przemyślanej formie, oprócz wspólnej zabawy będziemy doświadczać i odkrywać istotne matematyczne fakty.

Na zajęcia przygotujcie domino kropkowe. Może być własnoręcznie wykonane np. na kartonikach.

Warsztaty poprowadzi Liliana Marciniak – etnolożka, animatorka kultury, instruktorka teatralna a także nauczycielka małych dzieci i wychowawczyni w metodzie Montessori, oligofrenopedagog oraz dyrektorka przedszkola. Swoją pasję do pracy z dziećmi odkryła niemal przypadkiem: pracując w toruńskich teatrach. Uwielbia podróże i etnologiczne zdziwienie światem. W wolnym czasie, gdy nie ma możliwości choćby krótkiego wyjazdu, gotuje, próbuje szyć i tworzy pomoce dla swoich podopiecznych (ostatnio zwłaszcza matematyczne). Zainteresowaniami od lat dzieli się z dziećmi i ze swoją Córeczką.

Warsztaty są częścią projektu „Mam Ochotę na rozwój”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochoty.

Kiedy: czwartek, 16.07, godz. 18.00- 18.45

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami  mailowo otrzymacie Państwo od nas link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na warsztaty zapraszamydzieci w wieku 5-7 lat wraz z rodzicami i opiekunami, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Ochoty.

  • 16 lipca 2020
    18:00 - 18:45
Skip to content