z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Jest w nas taka część, która lubi podcinać skrzydła, osłabiać i przekonywać nas, że nie jesteśmy w porządku. Ona jest i będzie. To, co jest ważne w spotkaniu z tą częścią nas, to pytanie czy chcę wierzyć w to, co ona mówi, karze, podpowiada. A jeśli nie, to co innego mogę robić?
Podczas naszych warsztatów poznamy sposoby na pracę z tym wewnętrznym głosem. Poznamy sposoby na budowanie wewnętrznej siłły – głos wewnętrznego opiekuna.
Zajmiemy się takimi tematami:
1. Czym jest wstyd, wrażliwość i odwaga?
2. Dwugłos – poza głosem krytyka jest głos troskliwego opiekuna – jak go zapraszać i słuchać?
3. Źródło naszej wewnętrznej motywacji – wartości. Czyli dlaczego coś warto robić pomimo tego, że w głowie myślę, że to nie dla mnie?
4. Self-compassion – jak być dobrym dla siebie. O sile łagodności i czułości dla siebie.
5. Siła empatii – co koi te wewnętrzne krytyczne głosy.
Nasze spotkanie będzie miało charakter warsztatowy. Weźmiemy na warsztat tego naszego krytyka i obchodząc się z nim łagodnie i czule poszukamy sposobów jak żyć życie, które chcemy żyć.
Bazą naszego warsztatu będą prace Brene Brown i ACT – terapia akceptacji i zaangażowania.

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: sobota i niedziela, 20 i 21.11 godz. 9:00-13:00, warsztaty składają się z 2 spotkań, zapraszamy osoby, które są gotowe do wzięcia udziału w obu

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Warszawy, a w szczególności mieszkańców Mokotowa

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 9″ dofinansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

  • 20 listopada 2021
    09:00 - 13:00
Skip to content