z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Konsultacje indywidualne z psychologiem / pedagogiem / mediatorem rodzinnym w obszarze szeroko pojmowanego rodzicielstwa (np.: świadomość i radzenie sobie z emocjami, stresem, konfliktami, wyzwaniami związanymi z pełnionymi rolami, trudności wychowawcze, trudności w związku)

Spotkanie (45 min) na celu rozpoznanie problemu, udzielenie doraźnego wsparcia w poszukiwaniu konstruktywnych sposób rozwiązania trudnej sytuacji rodzicielskiej i omówienie dostępnych i najbardziej odpowiednich form dalszej pracy (np. warsztaty, terapia, wsparcie psychologiczne, interwencja kryzysową, konsultacje z lekarzem).

Konsultacje są formą poradnictwa psychologicznego i wychowawczego a nie oddziaływaniem terapeutycznym.

Konsultacje 16 sierpnia prowadzi:

Kamila Szulc
Jestem psycholożką i trenerką. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego, gdzie zdobywałam wiedzę z zakresu psychologii rozwojowej, wychowawczej, osobowości a także psychoterapii, psychiatrii. W obszarze moich zawodowych zainteresowań jest przede wszystkim tematyka stresu i jego wpływu na zdrowie psychiczne dzieci, młodzieży i ich rodziców. Uczę się cały czas poprzez udział w szkoleniach, czytanie, współpracę z osobami, które mnie inspirują oraz najważniejsze poprzez wyzwania w pracy. Obecnie wspieram rozwój dzieci i nastolatków podczas indywidualnych i grupowych spotkań psychoedukacyjno -terapeutycznych.
Od 11 lat rozwijam się zawodowo poprzez pracę w ośrodkach terapeutyczno – rehabilitacyjnych z osobami z niepełnosprawnościami, od 6 lat głównie w placówkach oświatowych- wspierając dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Od 3 lat wspieram nastolatki, którym towarzyszę w przeżywaniu trudnych emocji i szukaniu odpowiedzi na pytania, które przynoszą ze sobą na spotkania. Wspieram osoby zmagające się z depresją, nasilonym lękiem społecznym czy doświadczające przemocy rówieśniczej lub trudnej sytuacji rodzinnej. Prowadzę empatyczne konsultacje i warsztaty dla rodziców, którzy chcą rozwijać swoje rodzicielskie kompetencje. Podczas tych spotkań budujemy wiedzę o rozwoju psychospołecznym dzieci, szukamy sposobów na wspieranie dzieci w rozwoju oraz tworzenia przestrzeni do dialogu. Uczestniczyłam m. in. w kursie Komunikacji bez przemocy NVC, Arteterapii – zdobyte umiejętności wykorzystuję w pracy z dziećmi i dorosłymi. Posiadam certyfikat zawodowy VCC Trainer oraz certyfikat zawodowy Polskiego Towarzystwa Psychologicznego „Psycholog do domu”- potwierdzający kwalifikacje do udzielania pomocy psychologicznej w domu klienta/pacjenta.

Konsultacje są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzic to Ja – wsparcie grupowe i indywidualne dla rodziców na Woli”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Inne terminy konsultacji:

9 sierpnia – 10:00-13:45 stacjonarnie (MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9) – Kamila Szulc
11 sierpnia – 15:00 – 18:45 stacjonarnie (MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9) – Iwona Osik
18 sierpnia – 15:00 – 18:45 stacjonarnie (MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9) – Iwona Osik
19 sierpnia – 19:00 – 20:45 online – Kamila Szulc
23 sierpnia – 10:00 – 13.45 stacjonarnie (MAL Kotłownia, ul. Olbrachta 9) – Kamila Szulc
25 sierpnia – 17:00 – 20:45 online – Iwona Osik
26 sierpnia – 19:00 – 20:45 online – Kamila Szulc

terminy wrześniowe podamy wkrótce

Miejsce: Spotkania, trwające 45 min, odbywają się w formie online (Zoom) lub osobiście w Miejscu Aktywności Lokalnej przy ul. Olbrachta 9 w Warszawie

Dla kogo: rodzice, przyszli rodzice, szczególnie mile są widziani mieszkańcy Warszawy, Dzielnicy Wola.

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

  • konsultacje
    16 sierpnia 2021
    11:00 - 13:45
Skip to content