z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Adres:
ul. Olbrachta 9, Warszawa

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty:) Zanim się zapiszesz, upewnij się proszę, że na pewno chcesz wziąć w nich udział i masz na to czas.

Zapraszamy na cykl trzech spotkań podczas których porozmawiamy o rozwoju bliskich relacji, o wartościach, potrzebach, konfliktach. Porozmawiamy o barierach utrudniających dogadanie się z najbliższą osobą i o pułapkach, w jakie wpadamy starając się o „dobry związek”. Poszukamy sposobów na rozmowę o tym co trudne, które nie niszczą: nas, partnera i związku.

Zachęcamy do udziału w pełnym cyklu lub pojedynczych spotkaniach. Na każde spotkanie obowiązują osobne zapisy.

Ważne: spotkania mają charakter warsztatowy, rozwojowy – będzie zatem okazja do zdobycia informacji, ale przede wszystkim do rozmowy, wymiany doświadczeń, przyglądania się sobie, doświadczania, ćwiczenia nowych umiejętności; nie stanowią natomiast pomocy terapeutycznej w przypadku np. przeżywanego głębokiego kryzysu w związku.

KONFLIKT NASZ POWSZEDNI
Konfliktów w bliskich związkach nie sposób uniknąć, można jednak świadomie wybrać sposób przechodzenia przez nie i ich rozwiązywania. Odpowiednie nastawienie wobec trudnej sytuacji jest pierwszym krokiem do konstruktywnego radzenia sobie z nią.
Na warsztatach zrobimy ten pierwszy krok. Zastanowimy się nad tym co robić, aby konflikt w relacji miał szansę więcej wnieść niż zburzyć. Z bezpiecznej odległości przyjrzymy się tej potencjalnie groźnej bestii. Spróbujemy odczarować negatywne myślenie o konflikcie, odkryć jego mniej oczywiste
oblicze. Wszystko po to, aby poczuć siłę i możliwość wyboru w sytuacji kryzysu w relacji.
Czym jest, czym może być konflikt?
Czy można i czy warto go unikać?
Czy zawsze oznacza walkę na śmierć i życie?
Czy jedynym sposobem przygotowania się do niego jest zbrojenie?
Co zrobić, aby konflikt „był po naszej stronie?”

Kolejne spotkania ( na które obowiązują osobne zapisy):

17.03 DLACZEGO SIĘ KŁÓCIMY? JAK SIĘ (NIE) KŁÓCIĆ?

24.03 CIĄGŁE PRETENSJE… O TRUDNYCH ROZMOWACH W BLISKICH ZWIĄZKACH

Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – psycholog, mediator rodzinny, trener umiejętności poznawczych.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.  

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 4”  współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Kiedy: 10.03.2020, godz. 17.00-19.15
Gdzie: Dom Sąsiedzki na Ulrychowie,  ul.Olbrachta 9
Dla kogo: Na warsztaty zapraszamy rodziców i opiekunów, szczególnie mile widziani  są mieszkańcy Woli.  Zachęcamy do udziału w obu spotkaniach – zarówno pary jak i pojedyncze „połówki”. Ze względu na tematykę i długość pojedynczego spotkania zapraszamy Was bez dzieci.

  • 10 marca 2020
    17:00 - 19:15
Skip to content