z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze warsztaty. 🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział, gdyż zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Spotkania mają formę warsztatu – to znaczy, że osoby uczestniczące proszone są o włączenie kamerki, wymianę refleksji, doświadczeń, przykładów. Niektóre ćwiczenia wykorzystują możliwość pracy w małych grupach. Prosimy o wzięcie tego pod uwagę zapisując się na warsztaty.

“Ludzie chcą wzbogacać życie innych ludzi, jeśli tylko mają wybór.” Marshall B. Rosenberg

To spotkanie dla rodziców, którzy chcą przyjrzeć się temu, co w komunikacji buduje mosty i porozumienie oraz mieć świadomość tego, co w komunikacji oddala od siebie. Podczas tego spotkania będziemy rozmawiać o tym, jak rodzice mogą tworzyć przestrzeń przyjazną współpracy w oparciu o empatyczną komunikację i rozumienie potrzeb. W czasie tego spotkania porozmawiamy o:

  • 4 kluczowych rozróżnieniach Porozumienia bez Przemocy,
  • jaka postawa rodzica wspiera współpracę,
  • komunikatach budujących porozumienie i współpracę i tych oddalających od tego,
  • proszeniu i odmawianiu.

Spotkanie jest bezpłatne.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Termin: środa 5.04, godz. 18.00-20.15

Miejsce: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie Zoom, przed pierwszym spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach online. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Dla procesu grupowego i atmosfery zaufania oraz wzajemności potrzebna jest gotowość do uczestniczenia z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki Warszawy, Dzielnicy Wola.


Warsztaty poprowadzi Sylwia Włodarska, która w swojej pracy zajmuje się mediacją w nurcie Porozumienia bez Przemocy, facylitacją EmotionAid, uczy empatycznej komunikacji, transformowania konfliktów, regulacji emocji i radzenia sobie ze stresem. Sylwia jest absolwentką studiów podyplomowych “Porozumienie bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga” w Collegium Civitas, kursu Coaching oparty na empatii, Intensywnego Kursu Mediacji, Need Based Coaching. Jest współzałożycielką Fundacji RoRo. Prywatnie mamą trójki ludzi. Mieszka z dwoma psami i kotem. Myśli o sobie jako o Pani Swojego Szczęścia.


Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do środy, 29 marca.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzicem być – sobą być, edycja 8” współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

  • 5 kwietnia 2023
    18:00 - 20:15
Skip to content