z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Cieszymy się, że zainteresowało Cię nasze wydarzenie  🙂 Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nim udział.  Zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Spotkanie odbywa się online, w czasie rzeczywistym.

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, nie wszystkie odstępstwa od norm rozwoju mowy są niepokojące, ale warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę towarzysząc dziecku w nabywaniu języka. Podczas warsztatu rodzice dowiedzą się, jakie są poszczególne etapy rozwoju mowy dziecka, kiedy warto skorzystać ze wsparcia logopedy, a kiedy dać dziecku czas. Co może niepokoić, a czym nie trzeba się przejmować. Będziemy rozmawiać między innymi o karmieniu, ssaniu kciuka, przeroście trzeciego migdałka, o budowie narządów artykulacyjnych, otwartych buziach i o tym dlaczego jedzenie skórki od chleba wspiera rozwój mowy. Rodzicom przekazane zostaną również praktyczne wskazówki, jak wspierać dziecko na poszczególnych etapach rozwoju mowy.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Termin: środa 16.08.2023, godz. 18.00-21.00

Miejsce: warsztat prowadzony będzie w formie online na platformie Zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć w nim udział . Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: rodzice/opiekunowie dzieci, szczególnie mile są widziani mieszkańcy/mieszkanki województwa mazowieckiego, podregionu ostrołęckiego.

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Barczuk – pedagożka, polonistka, terapeutka integracji sensorycznej, a przede wszystkim neurlogopedka. Ukończyła pięcioletnie studia na Uniwersytecie Warszawskim (specjalność logopedia) oraz podyplomowe studia neurologopedyczne na Uniwersytecie SWPS. Pracowała jako logopeda w żłobkach, przedszkolach i poradniach logopedycznych. Aktualnie prowadzi swój gabinet logopedyczny
na warszawskim Targówku „Logopeda w bliskości”. Zafascynowana rodzicielstwem bliskości i komunikacją bez przemocy. Ukończyła kurs „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” prowadzony przez Agnieszkę Stein. Wspiera dzieci w ich trudnościach w zakresie rozwoju mowy – pracuje głównie z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, z alalią oraz z dyslalią. Patrzy na małego człowieka z szacunkiem. Najważniejsze jest dla niej budowanie relacji opartej na zaufaniu, zarówno z dzieckiem jak i z rodzicem.


Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do poniedziałku 14.08.

Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu ostrołęckiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Miejsce:  

  • 16 sierpnia 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content