z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Prośby nie działają, tłumaczenie też nie, dopiero gdy podniesiesz głos możesz uzyskać to, co chcesz.
A może nie chcesz stosować kar, ale konsekwencje działają świetnie!

Zapraszamy na warsztat, na którym przyjrzymy się temu, jak działają kary i konsekwencje i przećwiczymy inny model komunikacji. Będziemy opierać się o NVC (Porozumienie bez Przemocy M. Rosenberga), które daje narzędzia do tego, by się wzajemnie słyszeć, obdarzyć zaufaniem i wolnością.

Na warsztacie sprawdzisz, jak prowadzić dialog z dzieckiem, by dojść do wspólnych rozwiązań. Zobaczysz, jak osiągać skuteczność, używając komunikatów z empatią i wzajemnym zrozumieniem. Sprawdzisz, jak szukać rozwiązań, które pasują obu stronom dialogu (wygrana-wygrana), zamiast narzucać swoją rację. Zobaczysz też, jak dialog i empatia służą relacji.

Spotkanie ma charakter warsztatu. Jest spójne z wartościami Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent communication) – metody komunikacji budującej kontakt opisanej przed dr. Marshalla B. Rosenberga.

Warsztat poprowadzi Emilia Kulpa-Nowak – dziennikarka i trenerka, uczestniczka wielu zaawansowanych kursów NVC (Nonviolent communication, Porozumienie bez Przemocy) i absolwentka studiów NVC. W procesie certyfikacji.
Założycielka i przez kilka lat prowadząca portal dzielnicarodzica.pl, autorka artykułów i kursu Latawiec czy ptak? Tworzy NVCLab.pl, gdzie prowadzi i organizuje szkolenia. Pasjonatka książek i wiedzy. Żona i matka.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy za pomocą poniższego formularza.

Czas: czwartek, 19 października, godz. 9.30-12.15.

Miejsce: Mokotowskie Centrum Integracji Mieszkańców, ul. Woronicza 44a

Dla kogo: dla rodziców/opiekunów – na spotkanie można przyjść z dzieckiem, które pozostaje pod Twoją opieką

Zajęcia są częścią projektu „Stawiam na Rodzinę”
Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy

Miejsce:  

Adres:
ul. Woronicza 44a, Warszawa

  • 19 października 2017
    09:30 - 12:15
Skip to content