z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Seminarium „Jestem OK taki, jaki jestem” dotyczy kluczowego dla rozwoju dziecka obszaru – poczucia własnej wartości.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA SEMINARIUM TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zdrowe poczucie własnej wartości pozwala rozwijać swój potencjał, wykorzystywać własne talenty, ale jest również ważne w naszym życiu społecznym. To dzięki niemu budujemy jakościowe i satysfakcjonujące relacje z ludźmi, funkcjonujemy zgodnie z wartościami. Poczucie własnej wartości stanowi też psychospołeczny system odpornościowy człowieka.

Nasze własne poczucie wartości mogło być nadszarpnięte w toku socjalizacji – przez opinie bliskich, niekonstruktywną krytykę, skupianie uwagi na błędach. Poczucie wartości jest kluczowe w rozwoju dziecka. Chroni je przed niepożądanym i destrukcyjnym wpływem środowiska – zarówno ludzi (presji rówieśniczej, nękania, krzywdzących dorosłych) jak i zdarzeń (rozwód rodziców, śmierć bliskiej osoby, choroba, emigracja itd.
Warto wiedzieć, jak towarzyszyć dziecku w sposób konstruktywny – wspierać budowanie własnej wartości, ale nie „rozpuszczać”. Odróżniać poczucie własnej wartości od pewności siebie. Komunikować się, dając bezcenne informacje zwrotne dla dziecka, a przy okazji – dowiadywać się więcej o sobie!

Jesper Juul mówił: „Poczucie własnej wartości decyduje o jakości naszego życia i o charakterze związków z innymi ludźmi. Osoby o niskim poczuciu własnej wartości mają problem z tym, żeby odkryć swoją prawdziwą wielkość: albo siebie pomniejszają albo wyolbrzymiają. Jedni pragną stać się niewidzialni, a inni wręcz przeciwnie: eksponują siebie przez cały czas i niczego bardziej nie pragną, niż żeby na nich patrzono i podziwiano. Jeśli doskwiera ci niskie poczucie własnej wartości, będzie ci trudno budować dobre relacje z innymi ludźmi, także z samym sobą. Trudno ci będzie otwarcie powiedzieć, czego ci potrzeba, gdzie są twoje granice, gdzie jest twoje „tak” i „nie” albo prowadzić szczerą rozmowę z drugim człowiekiem.”

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Marta Stasiełowicz – jest psychologiem, coachem, trenerem umiejętności psychospołecznych i konsultantem w zakresie oceny i rozwoju kompetencji przywódczych. Ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowe Studium Coachingu przy SWPS i Laboratorium Psychoedukacji oraz Szkołę Treningu i Warsztatu Psychologicznego w INTRA. W 2015 roku uzyskałam licencję trenerską przy Familylab Polska. W ideach Jespera Juula odnajduje przede wszystkim wolność bycia sobą, kompleksowość i głębię rozumienia człowieka. Dużo radości sprawia jej praca z ludźmi, towarzyszenie im w rozwoju i odkrywaniu siebie. Jest mamą trójki dzieci, Juli, Kuby i Marysi, których pojawienie się na świecie było silnym impulsem do własnego rozwoju – poszukiwania swojego prawdziwego ja, własnych granic, swojej autentyczności w relacjach z ludźmi – małymi i dużymi. Obok dzieci, jej drugą życiową inspiracją i absolutną pasją są konie.

Kiedy: wtorek, 2.11, godz. 18:00-21:00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy. Zajęcia skierowane są do rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (klasy 1-3) oraz do kadry pomocniczej z przedszkoli i szkół.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 2″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

  • 2 listopada 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content