z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Czy jest Ci trudno zachować spokój w obliczu trudnych zachowań Twojego dziecka: jęczenia, krzyku, piszczenia, bicia, plucia, gryzienia? Czy regularnie zdarza Ci się w złości powiedzieć do dziecka lub zrobić coś, czego mówić ani robić nie chcesz? A jeśli tak, czy chcesz zrobić pierwszy krok do zmiany swojej postawy i zachowania?

Jeśli tak, ten warsztat online jest dla Ciebie! Podczas spotkania dowiesz się:
– Co dzieje się w mózgu i ciele dziecka, które jęczy, krzyczy, bije, gryzie, kopie, szczypie, przezywa innych,
– Jak Twoje zdenerwowanie wpływa na dziecko, kiedy jest ono w takim stanie,
– Dlaczego tak trudno jest Ci zachować w tej sytuacji spokój,
– Co zrobić, aby go jednak zachować,
– Jak reagować na opisane zachowania dziecka, aby nie utrwaliły się one jako tzw. skanalizowane reakcje na stres.

Spotkanie da Ci wiedzę i motywację do zmiany perspektywy: zobaczysz trudne zachowania swojego dziecka innymi oczami. Dzięki temu będzie Ci łatwiej zachować spokój, kiedy „to” się dzieje. Kto wie, może nawet ono stanie się nieco spokojniejsze…?

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Stążka-Gawrysiak – coachka, coachka kryzysowa, mentorka, trenerka Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu i facylitatorka podejścia Self-Reg, prywatnie mama trzech synów. Pracuje z mamami, które zmagają się z nadmiernym stresem, złością, kryzysem. Pomaga im odzyskać spokój i stworzyć piękną codzienność, a dzięki temu – wyposażyć dzieci w szczęśliwe dzieciństwo. Prowadzi blog DyleMatki.pl i napisała trzy książki o samoregulacji dla dzieci i dorosłych z serii „Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę”.

Kiedy: wtorek, 18.10 w godz. 18:00-21:00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu. Jeśli nie dostaniecie od nas wiadomości to prosimy o kontakt, wcześniej sprawdźcie, czy mail nie wpadł do spamu.

Dla kogo: na spotkanie zapraszamy rodziców

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 10″ dofinansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Miejsce:  

  • 18 października 2022
    18:00 - 21:00
Skip to content