z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę
  • 2 grudnia 2020
    18:00 - 21:00

Jak wspierać rozwój młodzieży?

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zapraszamy na spotkanie, którego celem jest dostarczenie wiedzy i wzbudzenie refleksji na temat specyficznych potrzeb i możliwości rozwojowych dzieci, uwrażliwienie na rozpoznawanie zmian w funkcjonowaniu psychicznym, fizycznym i społecznym dzieci oraz przekazanie informacji na temat możliwości poszukiwania profesjonalnego wsparcie i poradnictwa w sytuacjach trudnych.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • najważniejsze kierunki rozwoju dziecka w wybranym okresie – aspekt biologiczny, emocjonalny, poznawczy i społeczny,
  • zmiany form aktywności i podejmowanych działań,
  • obszary trudności i ryzyka dla rozwoju w danym okresie,
  • zmiany roli dorosłego na poszczególnych etapach rozwoju dzieci.

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Kałaska – dr psychologii, psychoterapeutka, trenerka rozwoju osobistego i umiejętności wychowawczych. Wykładała na uczelni, pracowała jako psycholog w warszawskich szkołach i przedszkolu, aktualnie w poradni psychologiczno-pedagogicznej diagnozuje i prowadzi poradnictwo i terapię.  Obecnie pracuje Ericsonowska i systemowo z rodzicami i parami doświadczającymi trudności wychowawczych i konfliktów w relacjach rodzicielskich – zwłaszcza w nietypowych układach rodzinnych (rodzic samodzielny, rodzina patchworkowa). Prywatnie miłośniczka reportażu i podróży z plecakiem po Azji i Afryce, mama 11-letniej dziewczynki i macocha nastolatka.

Kiedy: środa, 2.12, godz. 18:00-21:00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Miejsce: