z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

„Chcę, żeby moje dziecko było pewne siebie, wierzyło we własne możliwości i potrafiło poradzić sobie w życiu.” – to chyba jedno z najczęstszych pragnień rodziców.

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym na warsztaty o tym jak wspierać poczucie własnej wartości dziecka.
Zajęcia są cyklem 4 spotkań: czwartki: 29.09, 6, 13 i 20.10, zawsze w godz. 18:00-21:00, zapisując się na zajęcia deklarujesz udział w całym cyklu.

Poczucie wartości u dzieci wspierane przez rodzica to fundament w późniejszej dorosłości. W trakcie szkolenia poznasz narzędzia i praktyczne strategie, które pozwolą Ci budować relację z własnym dzieckimi i wspierać je w budowaniu jego poczucia wartości.
Podczas zajęć przyjrzymy się mechanizmom, które wspierają albo utrudniają budowanie poczucia wartości u dzieci.
Będziemy szukali odpowiedzi na pytania i rozmawiali o:
-Emocjach – Czy na emocje dziecka mamy wpływ? Jak wspierać dziecko w rozwijaniu kompetencji emocjonalnych?
-Nagrodach – Co wzmacniają nagrody, a czego nie budują?
-Karach i konsekwencjach – Jaki jest mechanizm kary? I czym różni się od konsekwencji?
-Etykietach – Jakie znaczenie mają w kontekście poczucia wartości?
Spotkania mają formę warsztatową. Dzięki temu będziecie mieli doświadczać, ćwiczyć, a także inspirować się doświadczeniem prowadzącej oraz innych uczestników.

Warsztaty poprowadzi Magdalena Pilorz – psycholog, studia ukończyła w Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie (specjalizacja kliniczna). Niedawno otworzyła na tej uczelni przewód doktorski. Swoje doświadczenie zdobywała w Centrum Zdrowia Dziecka, Fundacji Dzieci Niczyje, Instytucie Psychiatrii i Neurologii. W pracy zajmuje się diagnozą i terapią dzieci w wieku 3-10 lat z różnorodnymi problemami rozwojowymi i emocjonalnymi. Dodatkowo prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty oraz grupy wsparcia dla rodziców, podczas których skupia się na budowaniu konstruktywnej relacji Rodzic- Dziecko. Stara się łączyć różne koncepcje, biorąc pod uwagę przede wszystkim konkretne potrzeby Rodzica i Dziecka. Współtwórczyni bloga: Halo, tu psycholog

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY, PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS W 4 KOLEJNE CZWARTKOWE WIECZORY.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Kiedy: czwartki, 29.06, 6, 13 i 20.10, zawsze w godz. 18:00-21:00, zapisując się na zajęcia deklarujesz udział w całym cyklu

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: zapraszamy rodziców dzieci w wieku wczesnoszkolnym – mieszkańców Warszawy, a w szczególności Mokotowa

Warsztaty są częścią projektu „Stawiam na rodzinę, edycja 10” współfinansowanego przez m.st. Warszawa Dzielnica Mokotów

  • 29 września 2022
    18:00 - 21:00
Skip to content