z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Jak wspierać dzieci podczas pandemii/ kwarananny?

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Zapraszamy na spotkanie, którego celem jest przekazanie informacji na temat możliwego wpływu pandemii/kwarantanny na funkcjonowanie emocjonalne i społeczne dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na znaczenie kondycji dorosłego dla sytuacji dziecka oraz utworzenie banku dobrych praktyk, inspiracji i miejsc wsparcia.

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • jak stres wpływa na funkcjonowanie człowieka i jak wspierać dzieci w konstruktywnym radzeniu sobie z nim,
  • izolacja a rozwój społeczny i emocjonalny dziecka,
  • wpływ ekranów na rozwój dziecka w kontekście nauki zdalnej,
  • znaczenie rytmu dobowego i rutyny dla rozwoju dzieci,
  • różnice indywidualne w radzeniu sobie z pandemią.

Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nim udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w spotkaniu jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Warsztaty poprowadzi Iwona Osik – ukończyła pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim i psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Przez wiele lat wspierała rodziców w konstruktywnym rozwiązywaniu konfliktów jako mediator rodzinny, prowadziła warsztaty psychoedukacyjne dla dorosłych. Obecnie wspiera dzieci, rodziców i nauczycieli jako psycholog i pedagog szkolny, prowadzi treningi funkcji poznawczych dla dzieci i seniorów i warsztaty dla rodziców. Ma męża i 9-letnią córkę.

Kiedy: środa, 18.11, godz. 18:00-21:00

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniu

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców, mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKANIA I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

  • 18 listopada 2020
    18:00 - 21:00
Skip to content