z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na wykład interaktywny online „Jak towarzyszyć dzieciom w trudnym czasie?”
Dla każdego dziecka i dla każdego rodzica trudnością może być coś innego: pandemia, choroba, poczucie lęku, rozstanie, strata, zmiana itp. Podczas naszego spotkania porozmawiamy o tym jak towarzyszyć sobie i dzieciom, aby regulować emocje i zachowanie oraz jak rozpoznawać kiedy jest „za trudno”. Poszukamy sposobów na konstruktywne towarzyszenie w przeżywaniu trudnych emocji, w momentach kiedy padają trudne pytania, czy kiedy dzieci zachowują się w trudny dla nas sposób. Postaramy się podczas spotkania pokazać uniwersalne narzędzia, które niezależnie od rodzaju sytuacji będziemy mogli zastosować sami dla siebie jak i razem z dziećmi.
Spotkanie realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM.

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch nastoletnich chłopców. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką trzech psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od ponad 20 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: wtorek, 31.05, godz. 10:00-13:00

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z placówek edukacyjnych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 3″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Miejsce:  

  • 31 maja 2022
    10:00 - 13:00
Skip to content