z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy na cykl pięciu spotkań dedykowanych komunikacji z dziećmi w wieku 3-12 lat.

UWAGA – Jedno spotkanie już się odbyło (11 maja). Zapraszamy od drugiego.
ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.
Bycie rodzicem to odpowiedzialna i istotna rola w naszym życiu. Chcemy być dobrymi rodzicami, pragniemy wychować dobrych dorosłych, chcemy, aby nasze dzieci były szczęśłiwe. W tym cyklu będziemy skupiać się na czterech podstawowych kompetencjach, codziennie wykorzystywanych w życiu rodziny:
1. słuchanie i słyszenie dziecka – jego uczuć i potrzeb
2. reagowanie na emocje i zachowania dziecka bazujące na wzajemnym szacunku
3. stawianie granic i dbanie o ramy, aby dać bezpieczeństwo
4. porozumiewanie się w sytuacjach spornych

Nasze spotkania bazować będą na założeniach Porozumienia bez Przemocy. Zajęcia mają charakter warsztatowy, będzie wiele okazji do ćwiczeń i dzielanie się doświadczeniami.

Warsztaty składają się z 5 spotkań. Na zajęcia zapraszamy osoby, które są gotowe wziąć udział w całym cyklu i są rodzicami lub opiekunami dzieci w wieku 3-12 lat.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch nastoletnich chłopców. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką trzech psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od ponad 20 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: środy, 11, 18 i 25.05 oraz 1 i 8.06, zawsze w godz. 18:00-21:00, zapisując się na zajęcia deklarujesz udział w całym cyklu

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Zależy nam na budowaniu atmosferty zaufania i wzajemności dlatego prosimy o Waszą gotowość do uczestniczenia w zajęciach z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Warszawy, w szczególności Śródmieścia

Jeśli chciałabyś/ chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres warsztaty@fundacjaroro.org do poniedziałku 9 maja.

Warsztaty są częścią projektu „Rodzinne Śródmieście – wspieranie działań w obszarze przeciwdziałania alkoholizmowi i przemocy w rodzinie” współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS W 5 KOLEJNYCH ŚRÓD.

Miejsce:  

  • 18 maja 2022
    18:00 - 21:00
Skip to content