z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku 3-12 lat na cykl 4 warsztatów online „jak słuchać, jak mówić”.

Bycie rodzicem to odpowiedzialna i istotna rola w naszym życiu. Chcemy być dobrymi rodzicami, pragniemy wychować dobrych dorosłych, chcemy, aby nasze dzieci były szczęśliwe. W tym cyklu będziemy skupiać się na czterech podstawowych kompetencjach, codziennie wykorzystywanych w życiu rodziny:
1. słuchanie i słyszenie dziecka – jego uczuć i potrzeb
2. reagowanie na emocje i zachowania dziecka bazujące na wzajemnym szacunku
3. stawianie granic i dbanie o ramy, aby dać bezpieczeństwo
4. porozumiewanie się w sytuacjach spornych

Nasze spotkania bazować będą na założeniach Porozumienia bez Przemocy. Zajęcia mają charakter warsztatowy, będzie wiele okazji do ćwiczeń i dzielanie się doświadczeniami.

Spotkania realizowane będą w formie online, poprzez platformę ZOOM.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Kiedy: czwartki, 16, 23 i 30.11 oraz 7.12, godz. 18:00-21:00, zapisując się na warsztaty deklarujesz udział w całym cyklu.

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców/ opiekunów – mieszkańców Warszawy, w szczególności mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z placówek edukacyjnych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.


Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch nastoletnich chłopców. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką trzech psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od ponad 20 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Pracuje w liceum. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.


Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do poniedziałku, 9 października.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 4″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

We're sorry, but all ticket sales have ended.

Miejsce:  

  • 16 listopada 2023
    18:00 - 21:00
Skip to content