z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Cieszymy się, że zainteresowały Cię nasze zajęcia.  Zanim się zapiszesz, upewnij się, że na pewno chcesz i możesz wziąć w nich udział,  zależy nam na wykorzystaniu każdego miejsca. Wykład dedykujemy rodzicom i opiekunom dzieci w wieku przed przedszkolnym i młodszym przedszkolnym.

Zapraszamy na spotkanie, podczas którego zastanowimy się nad tym, jak uczą się najmłodsze dzieci, czego potrzebują, by harmonijnie się rozwijać? Co wpływa na efektywne działanie ich kształtujących się umysłów, jaką rolę odgrywają w tych procesach najbliźsi dorośli – rodzice? Dlaczego w dziecięcym poznaniu świata tak ważne są zmysły? Jaki jest związek emocji i uczenia się?
Chcąc organizować rozwojowe otoczenie dla dzieci warto znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania. Zapraszamy do wspólnych poszukiwań.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisz się za pomocą formularza, który znajduje się poniżej.

Kiedy: poniedziałek, 20.11, godz. 18:00-20:15

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców/ opiekunów – mieszkańców Województwa Mazowieckiego, szczególnie z podregionu żyrardowskiego.


Wykład poprowadzi Liliana Marciniak – antropolożka kultury (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), animatorka kultury i instruktorka teatralna (Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych przy Teatrze Lalek „Zaczarowany Świat”), po wybraniu drogi zawodowej (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) jest nauczycielką w żłobku, przedszkolu i klasach I‐III, wychowawczynią Montessori na etapie przedszkolnym. Po licznych procesach doskonalących warsztat pracy nauczycielki małego dziecka, m.in. oligofrenopedagogika, terapia ręki, metoda Kids Skills, zabawa malarska wg Arno Sterna. Po kursach Porozumienia bez przemocy Marshalla Rosenberga dla nauczycieli. Trenerka grup wsparcia (Fundacja StoPociech). W trakcie szkoleń w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach) i wsparcia kryzysowego (Instytut Pozytywnej Terapii Kryzysu). Pracuje z dziećmi, rodzicami i nauczycielami.


Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.

Jeśli chciałabyś/chciałbyś nam przekazać informację o specjalnych potrzebach uczestnika zajęć, to prosimy o wysłanie maila na adres dostepnosc@fundacjaroro.org do 10 listopada.

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

Warsztaty są częścią projektu „Rozwijam się! – program edukacyjny dla dzieci i dorosłych z podregionu żyrardowskiego” finansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

  • 20 listopada 2023
    18:00 - 20:15
Skip to content