z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Zapraszamy na cykl 3 warsztatów online „Jak rozmawiać z nastolatkami?”
Ten cykl warsztatów dedykowany będzie rozmowie. Poznamy narzędzia komunikacyjne, które pomogą nam budować porozumienie z nastolatkami. Zaczniemy od słuchania, bo to baza w kontakcie. A potem przejdziemy do sposobu w jaki mówimy. Czas dojrzewania to często czas specyficznego języka, buntu, trudnych i zmiennych emocji. To co może być pomocne dla nas jako rodziców i dla naszych nastolatków to sposób w jaki z nimi rozmawiamy. Bardzo często dotychczasowe sposoby zawodzą i szukamy inspiracji. O tym będą te warsztaty. Bazować będziemy na założeniach Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga.
Spotkania realizowane będzie w formie online, poprzez platformę ZOOM.

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch nastoletnich chłopców. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką trzech psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od ponad 20 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: środy, 6, 13 i 20.04, godz. 18:00-20:30

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online na platformie zoom, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką. Zależy nam na budowaniu atmosferty zaufania i wzajemności dlatego prosimy o Waszą gotowość do uczestniczenia w zajęciach z włączonym mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców  – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do placówki edukacyjnej na Ochocie, a także kadrę pomocniczą z placówek edukacyjnych na terenie Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica, edycja 3″ finansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Ochota.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

  • 6 kwietnia 2022
    18:00 - 21:00
Skip to content