Miejsce: ONLINE
Czego boją się dzieci? Obcych, hałasu, rozłąki, potworów, duchów, śmierci, odrzucenia, bólu, nieznanego, klasówki, psów… bać się można naprawdę wszystkiego. Można się bać i warto sprawdzić o czym ten lęk nas informuje zanim zdecydujemy co w jego obliczu zrobić.
Skąd się biorą dziecięce lęki, jak wesprzeć dziecko w tych trudnych dla niego chwilach? Czy tak samo działać w przypadku strachu przed czymś realnym jak lęku przed tym, co naprawdę nie istnieje? Podczas spotkania:
- zastanowimy się czym jest lęk, kiedy i po co się w nas pojawia,
- rozważymy różne sposoby reagowania na dziecięce niepokoje i różne ich konsekwencje,
- poszukamy sposobów na wspieranie dziecka w radzeniu sobie ze strachem, rozwijanie w sobie obszarów spokoju i pewności, które mogą być pomocne w trudnych chwilach,
- spróbujemy zastanowić się co dzieje się z rodzicem towarzyszącym zlęknionemu dziecku,
- podpowiemy kiedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty w radzeniu sobie ze strachem.
Wykład poprowadzi Iwona Osik – psycholog, pedagog, mediator rodzinny. Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako jako psycholog i pedagog szkolny. Prowadzi też zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i seniorów.
Kiedy: wtorek, 22.11, godz. 18:00-20:15
Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.
Dla kogo: na spotkania zapraszamy mieszkańców Warszawy, a w szczególności Mokotowa
Wykład jest częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 10″ współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.
Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych.
Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/
- 22 listopada 2022
18:00 - 20:15
Najnowsze komentarze