z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Zapraszamy na wykład interaktywny online „Jak oswoić dziecięce lęki?”

Czego boją się dzieci? Obcych, hałasu, rozłąki, potworów, duchów, śmierci, odrzucenia, bólu, nieznanego, klasówki, psów… bać się można naprawdę wszystkiego. Można się bać i warto sprawdzić o czym ten lęk nas informuje zanim zdecydujemy co w jego obliczu zrobić.

Skąd się biorą dziecięce lęki, jak wesprzeć dziecko w tych trudnych dla niego chwilach? Czy tak samo działać w przypadku strachu przed czymś realnym jak lęku przed tym, co naprawdę nie istnieje? Podczas spotkania:

  • zastanowimy się czym jest lęk, kiedy i po co się w nas pojawia,
  • rozważymy różne sposoby reagowania na dziecięce niepokoje i różne ich konsekwencje,
  • poszukamy sposobów na wspieranie dziecka w radzeniu sobie ze strachem, rozwijanie w sobie obszarów spokoju i pewności, które mogą być pomocne w trudnych chwilach,
  • spróbujemy zastanowić się co dzieje się z rodzicem towarzyszącym zlęknionemu dziecku,
  • podpowiemy kiedy warto skorzystać ze wsparcia specjalisty w radzeniu sobie ze strachem.

Wykład poprowadzi Iwona Osik – psycholog, pedagog, mediator rodzinny. Ukończyła Psychologię kliniczną i zdrowia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz Pedagogikę Ogólną na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej pracy towarzyszy w poszukiwaniu dróg rozwoju i konstruktywnych sposobów radzenia sobie z wyzwaniami zarówno dorosłym jak i dzieciom. Prowadzi warsztaty dla rodziców z zakresu komunikacji, radzenia sobie z konfliktami oraz umiejętności rodzicielskich wykorzystując doświadczenie w pracy jako jako psycholog i pedagog szkolny. Prowadzi też zajęcia wspierające funkcjonowanie umysłu (pamięci, uwagi, koncentracji i kreatywności) dla dzieci i seniorów.

Kiedy: wtorek, 22.11, godz. 18:00-20:15

Miejsce spotkań: zajęcia prowadzone będą w formie online, przed spotkaniem wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w zajęciach. Potrzebne jest stabilne łącze z internetem, urządzenie z mikrofonem i kamerką.

Dla kogo: na spotkania zapraszamy mieszkańców Warszawy, a w szczególności Mokotowa

Wykład jest częścią projektu „Stawiam na rozwój, edycja 10″ współfinansowanego ze środków m. st. Warszawy, Dzielnica Mokotów.

Spotkanie jest bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Nasze zajęcia są bezpłatne, organizujemy je w oparciu o dotacje, które zazwyczaj pokrywają około 95% budżetów projektów. Pozostałe 5% finansujemy ze środków przekazanych Fundacji przez darczyńców, którymi są w większości uczestnicy naszych zajęć. Zapraszamy Was do wsparcia działań Fundacji, w tym celu utworzyliśmy zbiórkę: https://zrzutka.pl/d2v3d3 Z góry serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie.

 

MATERIAŁY PODSUMOWUJĄCE

  • 22 listopada 2022
    18:00 - 20:15
Skip to content