z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Miejsce:  

Zapraszamy na cykl pięciu spotkań dedykowanych komunikacji z dziećmi.

Punktem wyjścia do naszych spotkań jest założenie, że porozumienie, dialog, a nie równoległe monologi, jest bardzo ważnym warunkiem relacji, więzi, bycia blisko. Dzieci chętnie mówią jak są usłyszane, jak nie negujemy ich świata i chętniej słuchają kiedy spotykają się z autentycznością wyrażoną w sposób, który nie rani, nie narusza granic, szanuje perspektywę drugiej osoby.
Będą to warsztaty, na których poznacie założenia Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, poćwiczycie umiejętności wyrażania siebie i słuchania, poznacie sposoby na bycie przy dziecku, kiedy doświadcza ono trudnych emocji, kiedy się buntuje i mówi nam „nie”.
Będą to praktyczne warsztaty.

Zajęcia są cyklem 5 spotkań. (pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 7.11, dołączacie Państwo do cyklu od drugich zajęć)

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS WTEDY, GDY ZAPLANOWANE SĄ ZAJĘCIA.

Spotkania realizowane będą w formie warsztatów online, poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 19 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: soboty, 7, 14, 21, 28.11 oraz 5.12, zawsze w godz. 17:00-20:00, zapisując się na zajęcia deklarujesz udział w całym cyklu, (pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 7.11, dołączacie Państwo do cyklu od drugich zajęć)

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców – mieszkańców Ochoty lub osoby, których dziecko uczęszcza do szkoły na Ochocie

Warsztaty są częścią projektu „Ochocka Akademia Świadomego Rodzica” finansowanego ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Ochota.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS W 5 KOLEJNYCH SOBÓT.

  • 14 listopada 2020
    17:00 - 20:00
Skip to content