z myślą o rodzicach i dzieciach

Zaznacz stronę

Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 1-10 lat, mieszkańców Województwa Mazowieckiego, na cykl 10 warsztatów online odbywających się w kameralnej grupie, rozwijających kompetencje rodzicielskie. Spotkania są bezpłatne i realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.

Zapraszamy na interaktywne warsztaty, podczas których wzmocnicie umiętności lepszego porozumiewania się z dziećmi, kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku, rozumienia zachowań dziecka i wspierania jego rozwoju.
Punktem wyjścia do spotkań jest założenie, że porozumienie, dialog, a nie równoległe monologi, jest podstawowym warunkiem relacji, więzi, bycia blisko. Dzieci chętnie mówią jak są usłyszane, jak nie negujemy ich świata i chętniej słuchają kiedy spotykają się z autentycznością wyrażoną w sposób, który nie rani, nie narusza granic, szanuje perspektywę drugiej osoby.
Podczas warsztatów poruszone zostaną następujące tematy:
  • granice
  • uczucia
  • zachęcanie dziecka do współpracy
  • co zamiast kar?
  • rozwiązywanie problemów i konfliktów
  • zachęcanie do samodzielności
  • „wpisywanie” dziecka w role i uwalnianie od grania ról
  • wzmacnianie poczucia własnej wartości
  • budowanie wewnętrznej motywacji
Udział w zajęciach wzmocni Cię jako rodzica, rozwiniesz umiejętności wspierającej, empatycznej komunikcji. Będziesz także lepiej rozumieć potrzeby dziecka i potrafić na nie odpowiadać. Będą to warsztaty, na których poznacie założenia Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, poćwiczycie umiejętności wyrażania siebie i słuchania, poznacie sposoby na bycie przy dziecku, kiedy doświadcza ono trudnych emocji, kiedy się buntuje i mówi nam „nie”.

Zajęcia są cyklem 10 spotkań. Prosimy o zapisy wyłączenie osoby, które są zainteresowane wzięciem udziału w całym cyklu.

Spotkania prowadzone będą w kameralnej grupie, w formie warsztatów online (na żywo, zdalnie) poprzez platformę ZOOM. Aby wziąć w nich udział potrzebny jest komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą siebie widzieli, słyszeli, mieli możliwość rozmawiania, pracy w parach i grupach, podobnie jak na sali szkoleniowej. W trosce o komfort osób biorących udział w zajęciach i prowadzącej warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest gotowość uczestników do włączenia kamerki. Nie jest potrzebne wcześniejsze doświadczenie udziału w zajęciach prowadzonych w tej formie.

Spotkania są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona – zapisz się poniżej. Przed zapisaniem się na zajęcia prosimy o zapoznanie się z Regulaminem, w którym znajduje się Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych. 

Zajęcia poprowadzi Joanna Szeluga – żona i mama dwóch chłopców w wieku szkolnym. To oni są głównymi nauczycielami w jej życiu i wyzwalaczami rozwoju. Jest też szczęśliwą posiadaczką dwóch psów, dzięki którym bycie blisko natury jest codziennym doświadczeniem. Od 20 lat pracuje jako psycholog, specjalizując się w pracy związanej z rozwojem osobistym, psychoedukacją i wsparciem psychologicznym. Przygotowuje się do pracy psychoterapeutycznej. Pracuje indywidualnie, z parami i z grupami. Uwielbia podczas pracy korzystać z fotografii lub innych narzędzi łączących rozwój i sztukę.

Kiedy: wtorki – 31.08, 7, 14, 21 i 28.09, 5, 12, 19 i 26.10 oraz 2.11, zawsze w godz. 18:00-21:00, zapisując się na zajęcia deklarujesz udział w całym cyklu.

Gdzie: zajęcia prowadzone będą online, przed warsztatami wyślemy link, dzięki któremu będziecie mogli wziąć udział w spotkaniach

Dla kogo: na spotkania zapraszamy rodziców dzieci w wieku 1-10 lat, mieszkańców Województwa Mazowieckiego

Koszt: zajęcia są bezpłatne

Warsztaty są częścią projektu „Mogę więcej – zajęcia edukacyjno-artystyczne dla dzieci i dorosłych”, Budżet Obywatelski Mazowsza, finansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

UWAGA – ZANIM ZAPISZESZ SIĘ NA WARSZTATY TO PRZECZYTAJ DOKŁADNIE OPIS SPOTKAŃ I SPRAWDŹ W KALENDARZU CZY MASZ CZAS W 10 WTORKÓW.

Miejsce:  

  • 31 sierpnia 2021
    18:00 - 21:00
Skip to content